iPad Pro ile Kullanılan Apple Pencil Şarj Durumu Kontrolünü Sağlama


Özellikle iPad Pro ile oldukça sık ve rahatlıkla kullanılan Apple’ın yeni ürünü Apple Pencil, kullanıcılarına bağımlılık yapan özel ürünlerin başında yer alıyor. Bu üründe ise en önemli özellikle bataryanın olmadık zamanlarda bitebilmesi. Bu neden ile bataryanın kontrolünün sağlanması çok önemli.

apple-pencil-battery-power-1

Uzun zamandan bu yana iPad tasarlayan Aplle ilk kez bir ürününde kalem desteği kullanmaya başladı. Üstelik bu destek kullanıcıların da oldukça hoşuna giden bir ürün olarak kısa sürede çok sevildi. Uzun süre kullanıma müsait olan bu ürünün şarj denetimi neredeyse unutuluyor, ancak olmadık zamanlarda da bitebiliyor. Ancak artık bu sorunu yaşamamanız için iOS 8 de gelen Widget desteği artık şarj denetimi yapmanızı kolaylaştırıyor.

apple-pencil-battery-power-2

Bu uygulamayı açarak denetim merkezinde sol kısımda bulunan düzenleme menüsünü açıyorsunuz. Ardından Batarya işaretini seçiyorsunuz. Bu ikonun solunda bulunan artı (+) işaretine tıkladığınız Widget bildirim merkezi menüsüne eklenmiş oluyor.

Bu kendisi küçük işlevi oldukça faydalı olan uygulamayı denetim merkezine ekledikten sonra cihazınıza bağlı olan ne kadar Bluetooth aygıt var ise hepsinin şarj durumlarını anında tek bir ekranda görebiliyorsunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Ocak 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın