İPhone “53 Hatası” Mahkemeye Taşınıyor


Guardian’ın yayınlanan habere göre 53 Hatası Apple’nın başını ağrıtacak. Hatanın Touch ID’den kaynaklandığını Apple’da kabul ettin böyle bir hatanın olduğunu, Telefon güncelleştirirken güncelleştirme yarıda kalıyor ve telefon kullanılmaz hale geliyor. Düzelmesi için sadece Apple servisine göndermeniz gerekiyor.

iPhone6-53-Hatası

Kendimde yaşadığım sorunda garantisi biten İPhone 6 Plus telefonu güncellerken karşıma çıktı ve ne yaptıysam telefon düzelmedi ve elimde kaldı. Apple servisinde çalışan arkadaşıma sorduğumda hata kodunu telefonun Touch ID (Parmak izi okuyucusu) hatalı olduğunu söyledi telefonun servise gidip senkronize edilmesi gerektiğini yönünde bilgi verdi. Telefonun kullanıcısı da sıvı teması sonucunda Touch ID’de sorun olduğunu belirtti.

Yani telefonun Touch ID özelliğinde sorun varsa sakın güncelleştirmeleri yapamayın. 

itune 53 eror

Apple tarafında gelen açıklama;

“iPhone benzersiz bir Touch ID koruma mekanizmasına sahip. Eşleştirlen parmak izleri bu mekanizma içinde korunur. iPhone dokunmatik kimliği sensörünü değiştirmek için yetkili bir Apple servis sağlayıcısına veya Apple perakende mağazasına gidilirse eşleştirme yeniden doğrulanır. Bu cihazın kontrolünü sağlar ve dokunmatik kimliği verileri güvenli kalır. Eğer bu eşleştirme sağlanamazsa Touch ID kendini güvenceye alır.” şeklinde açıklama yapıldı.

PVCA hukuk şirketi 53 hatası yaşayan mağdurlara ücretsiz avukatlık hizmeti verebileceklerini bildirdi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın