İPhone Live Photos ile Fotoğraf Paylaşımı Nasıl Olur?


live-foto-paylaşımı
Her geçen gün yeni bir uygulama ile tanıştığımız akıllı cihazların paylaşım platformlarına katkıları oldukça yüksek. Özellikle son dönemde karşımıza çıkan ve iOS 9 güncellemesinde yayımlanan Live Photos, oldukça güzel ve farklı bir uygulama niteliğini taşıyor. iPhone 6s akıllı cihazlarda ki 3D Touch dokunmatiğinin temel çalışma mantığı ile çalışan bu uygulama ile harika ve özel fotoğraflar yaratmanız mümkün.

Kullanıcıların da severek kullandığı bu uygulama, kullanıcıların hareketli fotoğraflar hazırlamasına d olanak tanıyor. Ancak kullanıcıların bunları nasıl dışa aktaracakları konusunda henüz tam bir bilgiye sahip olmadıkları anlaşılmakta.

Live Photos ile yaptığınız harika hareketli resimleri paylaşabilmek aslında çok kolay. Resimleri düzenleme bittiği zaman iPhone 6s üzerinde kullanımda olan 3D Touch özelliğini kullanarak hazırladığınız bu dosyalar MOV dosyası olarak kayıt ediliyor. Bu dosyaları paylaşabilmeniz için GIF özelliği taşıması gerekmektedir. Dosya dönüştürücü ya da AirDrop’a aktararak GIF’e dönüştürebilir ve bu şekilde tüm sosyal medya hesaplarınız paylaşım yapabilirsiniz. Cihazınızda bu dosyaları bulabilmek için ise; “*.mov” diye aramanız yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın