Yeni Nesil Apple TV Uygulamalar Artık Daha etkin Kullanılabilecek


Apple-TV-update
Akıllı cihazların en üstün özelliklerinden birisi sanırız uygulamalar sayesinde daha farklı yeteneklere sahip olabilmeleri. Bu konuda yeni nesil Apple TV’nin kullanıcılara sunduğu büyük ekran avantajı özellikle geliştiricilere yarayacak gibi duruyor.

Yeni nesil olarak tanıtılan Apple TV son sürümüz en akıllı ve işlevsel set üstü televizyon kutusu olarak tanımlanıyor. Geliştiricilerin yeni ilgi alanı olacak yeni nesil Apple TV diğer Aplle ürünlerinden sonra beşinci uygulama alanı olacak.

Yeni nesil Apple TV App Store üzerinden farklı uygulamaları indirebilecek ve özellikle oyun yönü de ciddi anlamda gelişmiş olacak. Buna yardımcı olacak dokunmatik paneli ve oyun kontrol sağlayıcısı ile mini bir oyun konsoluna sahip olabileceksiniz. Aynı şekilde oynamak istediğiniz oyunlara da App Store üzerinden anında erişip indirme yapabilirsiniz.

Şuan ana için bile 1000 civarında oyun ve uygulamanın AppStore mağazalarında kullanıcıları beklediği açıklandı. Yeni nesil Apple TV için tek dezavantaj ise; bu uygulamaların fiyatlarının oldukça yüksek olması gibi görünüyor. Birçok oyun uygulaması fiyatı baz alındığında 18 TL ile 30 TL arasında yer alıyor. Ancak ilerleyen dönemde kullanıcı sayılarının hızla artması bu fiyatların da gerilemesine neden olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 11 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın