iOS 9.3 Beta 4 Güncellemesi Yayınlandı


Apple‘ın iOS 9.3 Beta 3 güncellemesinin ardından daha sadece 2 hafta geçmişken diğer bir üst sürüm olan  iOS 9.3’ün Beta 4  yayınlandı. iOS 9.3 Beta 4 güncellemesine genel olarak göz attığımızda birçok iyileştirme ve hata düzeltmeleri yer alıyor. Daha önceden de tanıdığımız Night Shift, Car Play, Notlar gibi uygulamalarda da geliştirmeler yapıldı.

 

İşte Göze çarpan iOS 9.3 Beta 4 özellikleri!

  • iOS 9,3’un Night Shift özelliği  sayesinde cihazınızın konumuna ve saatine göre, akşam olduğunda gözlerinizin rahatsız olmaması için ekran renkleri ve ışığı otomatik olarak değişir. Sadece Gece olduğunda çalışacak mavi ışıklar gibi daha yumuşak ışıklarla gözü yormayacak daha yumuşak ışıklar kullanılacak. Sabah olduğunda ise gece madundan çıkıp tekrar eski ayarlarına geri döner.
  • Parmak iziniz ya da şifre kilidiniz ile güvenlik sağlayabildiğiniz Notlar uygulamasında tarih veya alfabetik sıralama da yapılabiliyor.
  • Takip ettiğiniz konulara ve özelleştirilmiş haberlere, Haberler uygulamasa ile kolayca ulaşabiliyorsunuz. Kişiselleştirilmiş haberler sayesinde kullanıcıya özel favoriler ya da editörün seçtikleri haberlerle kullanıcıya hitap eden bilgiler ve videolar haberler listesinde yer alacak.
  • Çok Daha kullanışlı bir hale gelen  Apple Music ve CarPlay ile en yeni albümleri dinleyebilirsiniz. Apple map’e Car play ile birlikte çalışacak ve bu sayede yolculuğunuz esnasında kullanabileceğiniz Harita programı ile benzin istasyonu, restoran, otopark, kahve gibi alanlara da kolayca ulaşabileceksiniz.
  • Sağlık uygulamasında da yine büyük gelişmeler var. Üçüncü parti uygulamalar ile sağlık verilerinize çok daha kolay ulaşabilecek böylelikle diğer üçüncü şahıslar Sağlık uygulamalarını iyileştirip yeni uygulamalar geliştirebilecek bu sayede kullanıcı beğenisi arttırılması hedefleniyor.

 

Hangi modellerde iOS 9.3 Beta 4 güncellemesi var?

iPhone 4s, iPhone 5 serisi iPhone 6 serisi, iPad Air serisi, iPad 2 ve üst serisi , ,iPad mini serisi ve iPod Touch 5 

 

iOS 9.3 Beta 4 nasıl yüklenecek?

Eğer cihazınızda UDID kaydı var ise iOS 9.3 Beta 4 güncellemesini Apple geliştirici sayfası üzerinden IPSW dosyasını indirip, iTunes vasıtası ile yükleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın