Apple News Nedir? Kullanımı Nasıldır?


Apple birçok özellikle birlikte daha önceki dönemlerde News ‘ı duyurmuştu. Merak edilen konu ise ne işe yarara sağladığı oldu. Apple News bir haber uygulaması Kolay erişebilirlik sayesinde, gazeteden okuduğumuz haberleri daha kaliteli bir şekilde buradan da görebiliyoruz. Elbette birçok özelliği bünyesinde barındırıyor.

apple-news-turkiye-ayari

Uygulama başlatıldığı zaman bilindik karşılama mesajları ve içerikler yer alıyor. Sonrasında uygulamanın nasıl süreceği ve işleyişi anlatılıyor. Bu kısa olayları atladıktan hemen sonra size yöneltilen kimi öneriler oluyor. Kişiselleştirme ve favori içerikleriniz gibi düşünebilirsiniz. Birçok haber başlıkları yer alıyor. Bu tür rutinler bittikten hemen sonra seçtiğiniz başlıklara uygun olarak haberler sıralanıyor.  Apple News 5 farklı sekmeye sahip. Bunlar ise: Ara, keşfet, favoriler, sizin için ve kaydedilenler. Sizin için sekmesi, seçtiğiniz başlıklara ait ilgi duyduğunuz haberleri görmenize yardımcı oluyor. Favoriler sekmesi, seçtiğiniz favori kanallara ilişkin haberleri sizlere yansıtıyor. Tabi bu kanalları isteğinize göre arttırabilir veya azaltabilirsiniz. İlk önce sizin ilginize yakın olan sayfaları sıralıyor daha sonra istediğiniz aramayı yapabiliyorsunuz. Kaydedilenler sekmesi bir kere okuduğunuz haberi kaybetmemek adına veya tekrar okuyacağınız düşüncesi ile oluşturulmuş bir sekme. Kaydedilenler sekmesinin alt başlığı olarak düşünebileceğiniz tarihçe kısmında ise, eski aramaların ve okumalarınız yer alıyor.

Bir haber uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça fonksiyonel ve sade yapısı ile de kullanımı çok kolay. Eğer istediğiniz haber için fotoğraf veya video var ise, bunlara da uygulama dışına çıkmadan kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Apple News Şuan için sadece ABD, Avustralya ve Birleşik Krallık ’ta kullanılabiliyor. Eğer Türkiye’de kullanmak isterseniz aşağıdaki ayarları yapmanız gerekmektedir.

Apple News Türkiye’de Nasıl Kullanılır?

Ayarlar >> Genel >> Dil ve Bölge‘ı açın.

Gelen menüden ABD’yi seçiyoruz ve Tamam‘a dedikten soran bölge ayarlarını onaylıyoruz. Sonra Cihazın Dilini >> English olarak seçiyoruz. News uygulaması gelmez ise cihazınızı kapatıp açınız.

Apple News uygulaması yüklendiği zaman cihaz dilinizi Türkçe yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Şubat 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın