iPhone 7 Çift Kamera ile 21 Megapixel mi olacak?


Apple’dan tanıtılması beklenen yeni model Phone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında sızan bilgilerin en başında muhteşem özelliklere sahip kamerası geliyor.

iphone-7

iPhone 7 Plus’ın arka kısmında çift kamera ile 21 Megapixel olacağı ve böylelikle bu iki kameranın insan gözüne benzer prensipte çalışacağı iddia ediliyor. Bu özellik sayesinde telefon Üç Boyutlu fotoğraf çekebilecek. Apple yakın zamanda LinX firmasını satın aldı ve

LinX’in geliştireceği kamera sayesinde fotoğraflarınıza 3B efekti verebileceksiniz. . Bu sayede fotoğraflarınızda derinlik sahibi görüntüler yakalayabileceksiniz. İstediğiniz ölçüde derinlik azaltılıp artırılabilecek olmasıyla da fotoğraflar çok daha kolay bir şekilde işlenebilecek. DSLR kameralarla aynı yüksek kalitede fotoğraflar çekmeyi mümkün kılan bu çift lensler Sony markası taşıyacak kameraya montajı ise LinX firması tarafından yapılacak.
Apple’dan yine bir ilk!

Çok heyecan verici olan bu özellik daha önce yapılmış bir benzeri yok

Bu çift kameralar sayesinde iki farklı görüntü aynı anda elde edilecek ve elde edilen iki farklı görüntü birleştirilerek daha yüksek kalite ve çözünürlükte üç boyutlu bir fotoğraf elde edilecek. Video ve fotoğraf çekimlerinde çok daha geniş alanları kapsayacak iPhone 7 Plus bu yönüyle iPhone 7’den ayrılması düşünülüyor.

Kamera tasarımı oldukça farklı olan bu telefonlarda objektif ve telefon kasası son derece uyumlu ve modern ayrıca kameralar adeta telefonla bütünleşmiş gibi görünen bir tasarıma sahip olduğu gelen bilgiler arasında.
iPhone 7 Plus’ın göze çarpan diğer özellikleri neler?

Çok kaliteli fotoğraflar çekebilen iPhone 6S’den bile daha kaliteli fotoğraflar çekecek olan iPhone 7 Plus çift kamera sistemi ile farkını ortaya koyacak.

iPhone 6 Plus ile ilk olarak Full HD cihazını sunan Apple’ın iPhone 7 modeli de yüksek çözünürlük özelliğine sahip Quad HD ekrana sahip olacak yönünde bilgiler var.
Sızan bir başka bilgilere göre de 4 inç ekran boyutuna sahip olacak iPhone 7‘ ekranın Force Touch teknolojisi ile çalışacak

Yani ekran üzerinde ki parmak kuvvetinin basınç şiddetini tanımlayan ve uygulamaları bu

Şiddete göre yönetebilen bir teknoloji ile çalışacak.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın