iPhone DFU Moduna Almak


iPhone için geçerli olan DFU Mod yükleme yazılım modudur. DFU, Device Firmware Upgrade’ in kısaltılmış halidir. Cihazınıza herhangi bir yazılım yüklerken telefonunuzun bu modunu etkinleştirmeniz gerekmektedir. Gerek sürüm yükseltirken gerekse de sürüm düşürürken bu modu etkineştirmelisiniz. Bir diğer nokta ise Jailbreak konusunda. Çeşitli Jailbreak uygulamalarının daha düzenli ve etkin çalışması için de DFU Mod, kullanılması gereken bir moddur.

iPhone DFU Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Kullanıma hazırlamak için öncelikle yapmanız gereken, telefonunuzu bilgisayara bağlamak olacaktır. Açık halde olmasına dikkat edin. Daha sonra ki aşamada home ve power tuşuna aynı anda 10 saniye kadar basılı tutacaksınız. Telefonunuz kapandıktan sonra 5 saniye geçince tekrar açılacaktır, bu işlem sırasında elinizi power tuşundan çekin ama home tuşuna hala basılı vaziyette olmalısınız. iTunes programı açılana kadar home tuşundan elinizi ayırmayın. iTunes açıldığı zaman karşınıza iPhone restore modu yazısı gelecektir. Eğer bu yazı ekranınıza geldiyse sorunsuz bir şekilde mod etkinleştirilmiş demektir.

iPhone-DFU-Mod

iPhone DFU Mod’dan Nasıl Pasif Hale Getirilir?

İşiniz bittikten sonra bu moddan çıkmak için bilgisayar ile bağlandığınız kabloyu çıkarmanız gerekecektir. Daha sonrasında ise home ve power tuşuna basılı tutacaksınız. Apple logosunu gördüğünüz an işleminiz başarı ile gerçekleşmiş demektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın