iOS 9.3 Jailbreak Türkçe Anlatım


Apple iOS 9.3 sürümünü dün akşamki  “Let Us Loop You In” etkinliğinde yayınladıktan kısa süre sonra iOS 9.3 Jailbreak versiyonunda hemen piyasaya sürüldü. Kullanıcıların sabırsızlıkla beklediği sürümü sizin için paylaştık.

Öncelikle Jailbreak nedir, tanıyalım. Apple’ın iPhone, iPod Touch, Apple Tv gibi IOS İşletim sistemi içeren cihazlarındaki kısıtlamaları ortadan kaldırmak için uyguladığı bir yöntemdir. iOS 9.3 Jailbreak Türkçe, Apple mağazasında bulunmayan veya kısıtlamalardan dolayı erişim sağlanamayan eklenti, uygulama ve temaları kullanmaya imkan sağlamaktadır.

Jailbreak sayesinde telefonumuza neler yapabiliriz Basit olarak iPhone tema yükleye bilir, operatör ismini istediğimi gibi değiştirebiliriz yada ücretli bir çok uygulamayı para ödemeden kurabiliriz aslında iPhonumuza istediğimiz gibi müdahale edebiliriz. Tabi ki dezavantajları da olan Jailbreak telefonumuzu yavaşlata bilir ve pil süresini azaltabilmekte. Ayrıca Jailbreak yaptığımız telefonu fabrika ayarlarına dönmeden garantiye gönderirsek garanti kapsamına alınmayacaktır. Jailbreak nedir konusunda detaylı bilgi için “Jailbreak Nedir Ne Değildir?” konusunu ziyaret edebilirsiniz.

ios-9.3-jailbreak

iOS 9.3 Jailbreak Türkçe Güncellemesi

Pangu’nun iOS 9 jailbreak’i yapmasından bu yana epey bir zaman oldu – iOS 9.0.2 jailbreak Apple tarafından iOS 9.1’de yamalanmıştı. Ve şimdi uzun bir aradan sonra yeniden jailbreak’e kavuşuyoruz. iOS 9.2 halka açık son sürüm olduğundan kullanıcıların ortak beklentisi ise iOS 9.2 jailbreak. Ancak henüz geçen hafta iOS 9.2.1 beta jailbreak’i gördük ki bu da iOS 9.2 artık güncel olmayan bir yazılım anlamına geliyor. Ve bugün, yeniden bir şaşkınlıkla karşılaştık çünkü iOS 9.3 (Download- Dış Link beta 7) yayınlandı.

Güncelleme: Jailbreakçiler için güzel haberler var çünkü Pangu takımı 11 Mart 2016’da iOS 9.1 Jailbreak’i yayınladı.

Resim: iOS 9.3 Jailbreak Güncellemesi

Pangu 9.3 Jailbreak Uygulamasını Hızlı İndirme:

Bu öğretici Pangu 9.3 Jailbreak kurulumunu bekleyenler için çok yararlı olacaktır. İlk olarak iOS cihazınızda iOS 9.3’ün yüklü olduğundan emin olunuz. Ardından aşağıdaki adımları izleyiniz.

1. iPad veya iPhone’unuzda Safari tarayıcısını başlatın. Unutmayın ki, Google Chrome veya Opera Mini gibi diğer web tarayıcılarını kullanmak bu öğreticinin işe yaramamasına neden olacaktır.

ios-9.3-jailbreak-türkce-anlatım

2. Şimdi favori arama motorunuzu başlatın ve “ios 9.3 jailbreak” metnini tırnak işaretleri olmadan aşağıdaki resimde gösterildiği gibi aratınız. Arama sonuçları ekranında burada gösterildiği gibi org url’sine sahip olan linki arayın ve bulup, açın. Bu sayfa özellikle Pangu 9.3 uygulamasını iOS 9.3 cihazınıza indirmeniz için tasarlanmıştır.

ios-9.3-jailbreak-türkce-anlatım-2

3. Eğer sayfayı bulamazsanız veya Google ülkenizde kullanılabilir durumda değil ise, basitçe burada gösterildiği gibi Safari tarayıcınızın adres çubuğuna sitenin adresi olan downloadpangu.org yazınız.

ios-9.3-jailbreak-türkce-anlatım-3

4. Sayfa dolduktan sonra ekranın en altına gidin ve burada gösterildiği gibi Yukarı tuşuna basın.

ios-9.3-jailbreak-türkce-anlatım-4

5. Bu, “Ana Sayfaya Ekle (Add to Home Screen)” seçeneğinin bulunabileceği yeni bir sayfa açacaktır. Buna tıklayınız.

ios-9.3-jailbreak-türkce-anlatım-5

6. Uygulamayı kaydedin ve adını Pangu olarak belirleyin. Üst sağ köşedeki “Ekle (Add)” tuşuna tıklayın.

ios-9.3-jailbreak-türkce-anlatım-6

7. Tebrikler! Pangu 9.3 uygulamasını iOS 9.3 ana ekranına indirdiniz. Uygulama simgesine tıklayıp, uygulamayı çalıştırın ve iOS 9.3 jailbreak durumu hakkında haberdar olun.

ios-9.3-jailbreak-türkce-anlatım-7

Video: Yukarıdaki yönlendirmeler, adım adım açıklanmıştır.

 

iOS 9.2.1 – iOS 9.3 Beta Jailbreak Başarısı:

Resim: Pangu 9.3 Jailbreak Tool Beta 1

ios-9.3-jailbreak-türkce-anlatım-8

ios-9.3-jailbreak-türkce-anlatım-9

Geçen hafta sizlere iyi bilinen bir hacker olan Luca Todesco’nın iOS 9.2.1 beta sürümünü başarıyla hacklediğini aktarmıştık. Todesco kanıt olarak Twitter hesabından bir ekran görüntüsü de paylaşmış ve ayrıca herhangi bir yayınlama yapmayacağını da söylemişti. Bu hackerin jailbreak için bir uygulama yayınlamayacağı anlamına geliyor. Birçoğumuz bu haberin bizlerde yarattığı hayal kırıklığını düşünürken, hacker yayınlandıktan sonra saatler içerisinde iOS 9.3 beta 1 sürümünü jailbreakledi. Bu yeni beta, iOS 9.2.1 beta 2’nin jailbreaklenmesinden hemen sonra çıkartılan bir sürümdü. Bu yüzden, bizler hackerin yeni iOS 9.3 beta sürümünü kolayca hacklemek için bazı açıkları kullandığını düşünüyoruz.

Resim: Cydia’da çalışan iOS 9.3 Jailbreak

ios-9.3-jailbreak-türkce-anlatım-10

Ama evet, bu jailbreak Luca tarafından yayınlanmayacaktır. Ancak hackerin Pangu iOS 9 jailbreak yapımında rol aldığını da unutmamak gerekir ve o çalışmadaki muhtemel rolü ise güvenlik açıklarını bulmak olabilir. Ve Luca gibi hackerlar kullanılabilinir jailbreak araçları kodlamayı sevmezler. Eğer bizim tahminimiz doğru ise, bu iOS 9.3 beta jailbreak açıkları Pangu veya TaiG takımına da bildirilecektir ve bu sayede halka açık bir şekilde kullanılacak olan iOS 9.3 için bir jailbreak üretilecektir.

Video: Çalışan iOS 9.3 Jailbreak

iOS 9.3 için kullanıcıların rahatça kullanımı için nihai sürüm hazır olmadan önce birkaç beta daha görmek olasıdır. Apple muhtemelen bu ayın sonları veya Şubat başlarına doğru bizlere iOS 9.3 güncellemesi sunacaktır ve eğer her şey olması gerektiği gibi giderse bu durumda iOS 9.3 jailbreak bundan hemen sonra yayınlanacaktır.

iOS 9.3.1 güncelleyen arkadaşlar yeni jailbreak konusunu inceleyebilir;  iOS 9.3.1 Jailbreak Çıktı” 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

iOS 9.3 Jailbreak Türkçe Anlatım (7 Yorum)

  1. Hocam iyi geceler bende i Phone 5s var ve ios 10 yükledim. O kadar iğrenç geliyor ki telefonu elime alasım gelmiyor. Bunu nasıl ios 9.3’e çevirebilirim jailbreak gibi birşey var mı?İos 10 da takılmalar oluyor bildirimler yukarıda kalıyor çok lanet birşey.