Apple Oyun Piyasasına El Attı


Apple 9 Eylül de yaptığı tanıtımlarıyla tüm dünya da ses getirmeyi başardı. Aplle televizyon ve video üzerinde uygulamalarına devam eden Watcha adlı teknoloji devi bir anda Smart TV piyasasına göz kırptı. Kırpmakla da kalmadı Apple televizyonun oyun üzerine odaklanması da insanları heyecanlandırmaya yetti. Apple 1993 senesinde oyun piyasasına girmeyi 14 inçlik bir televizyonla satmış fakat bu hamlesi başarısızla sonuçlanıp o tarihten beri bir atakta bulunmamıştı.

Denemelerine devam eden Apple CD girişi ile Playstation ‘ a rakip olabilecek Pippin Steve Jobs şirkete tekrar yeniden dönmesiyle bir süre ara verildiğini bilen çok azdır. Bunu dünyaya ve kullanıcılarına duyurmamaya itina göstermiştir. Bu denemelerinin ardını bırakmamada ısrarlı olan Aplle Stave Jobs ‘un ölümünün ardından televizyon modellerinde oyun sektöründeki oyunlara odaklanması aslında bu sektöre göz diktiğini ve içine girmek istediğinin de sinyallerini v ermekte. Eğer Apple dediğini yapar da Televizyon sektörüyle oyun dünyasının içine girerse bir çok firmayı çok geride bırakarak. Büyük bir teknolojik atak yapacağının da altını verdiği demeçlerle altını çizmekte. apple-oyun-piyasasina-el-atti-1

Bu piyasa her türlü teknoloji alanında yeniliğe açık olduğundan ve Applein da azımsanmayacak bir potansiyelinin olması televizyon dünyasına girerek oyun alanında ses getireceğinin belirtisidir. Eğer oyun sektöründe de dediğini yapar ve hayata geçirirse eminim bir çok evin de içine hızla girmeye başlayacaktır. İnsanların teknolojik açlığının sonunun olmadığını iyi bilen teknoloji devleri onların nelere bağımlı olduğunu iyi tahlil edip çıkaracağı cihazların onların açlığını doyuracak tarzda çıkarıp tanıtım yapmakta. Sonuçları anlatmama gerek yok. Yediden yetmişe bir anda tutkusu oluyor kullanıcılar.

Olay çok açık ve seçik kendini göstermekte Steve Jobs’un ölümünün ardında yarattığı televizyon modellerinde oyunlara odaklanması bu sektörde ses getirecek muhteşem bir teknoloji atağı olacağı ortada. Sizce de öyle değil mi ?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın