iPhone “SE” Anlamı Nedir ?


İPhonenin çok ses getiren Let Us Loop You In  etkinliğinde bütün dikkatleri üstüne toplayan ise Apple’ın yeni modeli İPhone SE oldu. İphone anlaşılan bu pastadaki yerini kimseye kaptırmamakta kararlı. Üst üste çıkan modellerine rağmen ses getirmeyi becerebilmesi takdire şayan.

Nedir bu İPhone SE nin anlamı ne? Model olarak İphone 5S ye çok benzemesine rağmen donanım açısından 6S’e kafa tutan cihazlardan biri olması. Bu kadar farklı özelliği bünyesinde bulundurması ve fiyatlarıyla da dikkatleri üstüne çeken İphone Se modelinin ismi nereden gelmekte . kafalarda soru işareti uyanmakta. Bu sorunun cevabını en etkili şahısın açıklamasına kulak vererek öğrenebiliyoruz. Apple pazarlamadan sorumlu olan başkan yardımcısı  Phil Schiller bu cihaz için “Special Edition” yani Türkçe olarak bakarsak kelimeye “Özel Üretim” anlamına gelmekte olduğunu vurgulamakta. Bu cihazı özel yapan nedir ne farkı var benim kullandığım cihazdan diyenleri de duyar gibiyim. A9 işlemcisi, 2GB Ram, Live photos farkındalığı, en önemlisi de ön kameradaki retina flaşı, 4K video çekebilme özelliği ile diğer cihazlara açık ara fark atmakta. Bütün özellikleri üstünde toplayan İphone 6S modeline rakip olarak sunulan ve rakibini tuşa getiren İphone SE 16 GB  fiyatı da çok uygun. Bu fiyatından dolayı da özel bir cihaz olduğunu vurgulamakta fayda var sanırım. Meraklısına duyurulur. İphone SE 16 GB 1.999 tl fiyatla satışa sunulacak.

Tüm bu güçlü donanımları piyasa giriş yapan İphone SE yi almak için fazlada düşünmeye gerek yok sanırım. Teknolojinin tüm yeniliklerine açık olan ve her çıkan ürüne sahip olmayı arzulayanlar için derlemiş olduğum yazımın umarım sizlere faydası olmuştur.

iphone-se-anlami-ne-1

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Mart 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın