İphone 5 Se ve İphone 5S Karşılaştırma


Her birimizin bir akıllı telefonu vardır. Öyle değil mi? Her birimizde farklı modelleri bulunan akıllı telefonlar kişilerin zevklerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Dünyanın önde gelen markaları teknoloji konusunda oldukça ileri seviyede teknolojik aletler üretirler. Ürettikleri ürünleri ise biz de gönül rahatlığıyla kullanırız. Özellikle günlük yaşamımızın her anında kullandığımız akıllı telefonlarımızı çeşit çeşit markalarla satın alma seçeneğine sahip oluyoruz. Dünyaca ünlü markalar çeşitli akıllı telefonlar, tabletler, laptoplar, teknolojik saatler üretiyor.

Dünyaca ünlü marka Apple ürettiği İphone ürünlerini çeşit çeşit model ile bizlere sunuyor. Ünlü marka dünyaca ün sahibidir. En son ürettiği İphone SE modelini tanıtan Apple tekrardan çok ses getireceğe benziyor.  Geçmişte ürettiği İphone 5S ile İphone SE’nin farkları nelerdir? Bu farklar tüketicileri nasıl etkileyecek? İşte İphone SE ve İphone 5S karşılaştırması. Yeni üretilmiş olan İphone SE işlemci konusunda İphone 5S’ten oldukça önde. Çünkü İphone kullanmayı sevenler için yeni üretilen İphone SE’nin işlemcisi İphone 6S’in işlemcisi. İphone SE ve İphone 5S’in ekran boyutu ve özellikleri neredeyse eşit diyebilirim. Ekran konusunda pek bir farklılık olmayan iki model için bu konu pek fark arz etmiyor. İphone 5S ve İphone SE’nin önemli bir farkı ise kamerası. Fotoğraf çekmeyi seven teknoloji düşkünleri için bu oldukça önemli bir fark. İphone SE’nin 12 megapiksel kamerası varken kullanıcılarıyla buluşmuş olan İphone 5S’in kamerası ise 8 megapikseldir.

Ayrıca İphone SE modelinde hayran kalınacak bir diğer kamera özelliği daha var. Bu özellik video çekme özelliği. İphone SE 4k video çekme özelliğine sahip fakat İphone 5S’te bu özellik yoktu. İphone SE modelinde 2gb ram bulunmakta. Bu ram boyutu 6S modelinde kullanılmıştı. Ram ve işlemci konusunda oldukça fark yaratan model İphone SE kendine hayran bırakacağa benziyor. Sizler de aradığınız özelliklere göre hangi telefonu seçeceğinize karar verebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın