Apple, MacBook’u Yeniliyor


MacBook’ların tanıtımı için gözler 21 Mart tarihinde düzenlenen “Let Us Loop You In” etkiliğindeydi. Ancak beklenen olmadı. Şimdi ise MacBook tanıtımlarının Haziran ayında düzenlenecek olan Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda yapılacağı bekleniyor. Tamamı ile yenilenen MacBook tanıtımı 15 inç modeli ile birlikte tanıtılacağı tahmin ediliyor. Economic Daily News’in bilgilerine göre Apple 2016 yılında MacBook Air‘de 11 inç versiyonunun yerini artık 13 inç ve 15 inç boyutlarında iki model alacak.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan MacBook’lar da, Core M işlemcisi nedeniyle çok fazla sorun çıkmıştı. Kusursuz Fansız tasarımı ile taşınabilirlik konusunda çok başarılı olan, ancak Core M işlemcisi sebebi ile beklenilen başarıyı sağlayamadı. Tarayıcı konusunda MacBook takılma ve yavaşlık gibi sorunlar çıkartarak kullanıcıların hayal kırıklğına uğramasına neden oldu.

Yenilenen MacBook’ların ilk ipuçları verildi. Hatta Apple’ın Mac OS X Server uygulaması üzerinde araştırma yapan bir kullanıcı tarafından 2016 model Apple MacBook seçeneğinin yerleştirildiği ve içerisinde Intel Skylake işlemcisinin kullanıldığı keşfedilmiştir.

MacbBook-YENI

Intel’in Core M işlemcisine sahip olan ve Core M ile devam edecek olan MacBook’un yeni işlemcisinin Intel Core M3-6Y30, Intel Core M7-6Y75 ya da Intel Core M5-6Y54 sürümlerinden birinin kullanılması söz konusu.

Daha önce tanıtılacağı düşünülen fakat Haziran ayında alıcısının beğenisine sunulacak olan şık tasarımlı yeni MacBook’lar, APPLE severler tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Apple, MacBook’u Yeniliyor (1 Yorum)