Philip Schiller 16 Gb İphone İncelik ve Batarya Hakkında Ne Dedi


WWDC 2015’ten bir gün sonra Philip Schiller Daring Fireball Televizyon programına katıldı. Pazarlama Müdürü televizyona çıktı çıkmasına ama bu yapılan konuşma ve televizyona çıkması yayınlanmadı.her ne kadar yayınlanmasa da bu belgeler The Verge’nin elinde mevcut. Philips Schillerin batarya ömrü hakkında konuşmasına gelince ; Televizyon program sunucusu Gruger 16 GB hacimli İphone 6 veya İphone 6 Plus şu anki uygulamaların niteliği açısından yaşamanın zor olduğunu sordu. Schiller ise az sığa cihazların İcloud servisler tarafından kifayetli bir hale gelebileceğinin altını çizdi.

Konuşmasına şöyle devam etti. İcloud servislerini video, belgeler, videolar a özgü olabildiğince kullanmaya çalışmaktayız. Akıllı kullanıcılarda lokal depolama alanına gereksinim duymamaktadır. Bizde İcloud servisleriyle lokal depolamaya olan ihtiyacı her geçen gün azaltmaktayız. Kamera gibi parçalara daha fazla tahsisat ayırdıklarını vurguladı. Kendisine incelik ve batarya süresi sorulduğunda. Verdiği yanıt teknoloji devinin ne kadar kendine güven duyduğunu ortaya çıkardı. Apple incelik ve batarya arasındaki her zaman korumayı başarmıştır. Büyük bataryalı olan telefonlar hem ağır hem de şarj süresi uzun olduğundan kullanıcıların tepkisini çekmektedir.

Apple’nın yeni ürünü NavBook’taki USB-C ile ilgili olarak da ; Apple her zaman zirve çubuğunu en yukarıda tutmayı hedeflediğinden ileriye dönük cihazlarla piyasa girer ve kabul görür diyerek ;Apple kullanıcılarının da güven duymadıkları 16 GB depolama sahasına sahip cihazların yeterli olup olmadığına da cevap olarak günlük kullanım için yeterli potansiyelde olduğunu ama yeni nesil cihazlarda daha ince tasarımlarla birlikte piyasaya gireceklerini ve batarya konusunda daha iyi bir batarya ömrü sunmak için çalıştıklarını ve en kısa zamanda sonuca ulaşarak kullanıcılarına en iyisini sunmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Görüldüğü gibi Apple her zaman için çıtasını hep yukarıda tutup kullanıcını talebini ön saflarda tutarak elindeki bayrağı kimseye bırakmaya niyeti olmadığını Philips Schiler açıklamaları göstermiş oldu.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 5 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın