iPhone Animasyonları Nasıl Kapatılır?


Apple’ın üreticisi olduğu iPhone tüm özellikleriyle kişiye kendini özel hissettirebilir! Ama can sıkan animasyonlarına da bir çözüm bulmak iPhone’u çok daha kullanılabilir bir hale getirecek gibi duruyor.

İşlerini daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar animasyonlar nedeniyle sıkıntılar yaşıyor. iOS 7’yle birlikte daha çok kullanıcıya ulaşan iPhone animasyonları görsel olarak güzel görünüyor olmasına karşın aslında cihazın yavaşlamasına neden olabiliyor. Apple aldığı şikâyetler sonucu iOS 7 sonrasında geliştirilmiş olan iOS 8’de animasyonları biraz daha hızlandırılmış şekliyle karşımıza çıkarmış fakat beklenileni karşılamamıştı. Bunun üzerine iOS 9.3 güncellemesi ile birlikte, Apple bu soruna jailbreak işlemini uygulamanıza gerek kalmadan işe yarayacak bir çözüm geliştirdi. Animasyonların ortadan kalkmasına kökten çözüm getirmese de azalmalarına yardımcı olan bu çözüm kullanıcıları sevindirdi. Batarya süresinin de daha azalmasına neden olan animasyonlarınızı artık kapatabilir ve batarya tasarrufu elde edebilirsiniz.

İşte tam da bu noktada gelin size yardımcı olacak birkaç adımdan bahsedelim;

  • iPhone ana ekranda bulunan Ayarlar simgesini açıyoruz.
  • Ayarlar sayfasında Genel seçeneğine giriyoruz.
  • Genel sayfasında çıkacak olan Erişilebilirlik bölümüne giriyoruz.
  • Karşımıza çıkan sayfada “Hareketi Azalt” seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

 

iPhone-Animasyonlar-1iPhone-Animasyonlar-3

iPhone-Animasyonlar-2iPhone-Animasyonlar-4

 

Bu sayede iPhone animasyonları ortadan kaldırmış olacaksınız. Bu işlem iPhone’unuzu yeterince hızlandırma imkânını sunmasa da hareketi azalt seçeneği ile FPS sorununu çözmüş olacaksınız.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın