iPhone SE, 3.4 Milyon Siparişe Ulaştı


Mart ayında görücüye çıkan iPhone SE patlama yarattı. Beklentilerinde üstünde talep gören iPhone SE kısa sürede Çin’de 3.4 Milyon ön siparişe ulaşarak diğer modelleri gerisinde bıraktı. Ulaşılan haberlere göre en çok tercih edilen renkler Roze Altın ve Altın renkleri oldu.

Cihaz Çin, Brezilya ve Rusya gibi ülkelerde en düşük giriş fiyatlı iPhone oldu. Yenilenen 4 inç’lik en güçlü ve hızlı telefon olarak sunulan iPhone SE tasarım itibariyle 5s modeli, işletim sistemi itibariyle iPhone 6 ve 6S modelleriyle yarışıyor. Görünüşü ufak fakat işlevi büyük olan model A9 işlemcisinden gücünü alıyor.

iPhone-SE,-3.4-Milyon-Siparişe-Ulaştı

Apple’ın, iPhone SE modelinin yaklaşık olarak 10-15 milyon kadar satışı bekleniyor. iPhone SE gerek tasarımı gerek işlemcisinin yanı sıra fiyatı ve kapasitesi ile de oldukça ilgi görüyor. 16 GB ve 64 GB lık kapasitelerden oluşan iki seçenek mevcut.

iPhone SE Apple Pay, A9 işlemci, 12 Megapiksel iSight kamera, geliştirilmiş SİRİ özellikleri, Live Photos, saniyede 30 kare 4K video kaydı gibi özellikleri ile kendisinden uzun bir süre söz ettireceğe benziyor.

16 GB’lık modelinin 1.999 ₺ ve 64 GB’lık modelinin 2.399 ₺ olarak satışa sunulması kullanıcıları bu modeli almaya daha da istekli hale getiriyor. Tüm bu seçenekleri ile Android telefonlardan geçiş yapmak isteyen tüketicilerinde ilgisini çekmeye yetiyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın