Apple 40 Yaşında


İlk Apple bilgisayar, Steve Jobs’ın terk edip dönmesi, iMac ve MacBook Air’dan iPod, iPhone, iPad ve Watch’a Apple’ın zengin dünyasına…

İyi ki doğdun Apple 🙂

Apple, 1 Nisan 1976 yılında Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne tarafından kuruldu. Teknoloji dünyası adına çok önemli bir tarih. Asıl Apple bilgisayar, Apple I olarak da bilinir. Tasarımı ve kurulumu yardımcı kurucu olan Steve Wozniak tarafından yapıldı. 2015’te Apple’ın iPad ve Steve Jobs’ın ölümünden sonra yeni ilk ürünü Apple Saat, çok kısa bir sürede marketlerde satılan en popüler akıllı saat oldu.

1976’da kurulan Apple 1 Nisan Cuma günü 40. Yılını kutladı, Los Altos’taki bir garajdan Cupertino’da uzay gemisi şekilli HQ’ya uzun soluklu bir yol oldu. Ayrıca bu yıl, yönetim kurulu başkanı Tim Cook’un açıklamasına göre şirket tarihindeki en karlı çeyrek olduğunu açıkladı. Şu durumda Apple, kasasındaki 200 milyar dolarlık nakit kaynağı ile dünyanın en değerli şirketi. Bu başarıda elbette Apple’ın yenilikçi ürünleri büyük rol oynamakta.

Apple 40. yılı münasebetiyle kendi değişimini gösteren 40 saniyelik bir video yayımladı. Videoda Apple’ın kırk yılı kırk saniyede özetlenmekte. Dünyaya ve teknoloji tarihine yaptığı en önemli katkıları gösterdi. Apple’ın yıllar boyunca çok etkili başarıları olduğu kesin, ve insanların teknolojiyi kullanma yolu ve teknolojinin görünümüne kadar ortaya koyduğu değişiklikleri inkar edemeyiz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın