iOS 9.3 skandalı ve 9.3.2 yeni sürümü


Apple dünyasındaki yeni gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. iPhone SE, iPad Pro 9.7 gibi yeni cihazlar dışındaki yeni iOS sürümü, Apple’ın 21 Mart etkinliği sonrasında dağıtılmaya başlandı. Ancak sonucun, Apteligent isimli tespit şirketi İOS sürümlerinde yaşanan hata ve çökme istatistiğinde iyileşme olduğunu söyleseler de kullanıcılar açısından pek de memnuniyet verici olduğu söylenemez.

ios-9-3-skandali-ve-9-3-2-yeni-surumu

Bildiğiniz gibi iOS 9.3 sürümü, güncellemeden çıkıp bir faciaya dönüştü. Güncellemedeki hata sebebiyle iOS cihazları güncelleme ekranında donup kaldı. Güncellemenin yüklenmesinin ardından Safari ve bazı diğer uygulamalar dondu, bağlantılara tıklanamadı. Karşılaşılan bu sorunlar nedeniyle Apple destek forumları açıldı. Apple bunun üzerine kullanıcıların mağduriyetini gidermek amacıyla eski sürüme dönülmesinin yolunu açmıştı. Fakat bu olayın hemen ardından Apple, 9.3.1 sürümünü piyasaya sürdü. Fakat Safari hatasını ve diğer bazı sorunları düzelten iOS sürümünde de hata ve çökmeler yaşanmakta. Diğer taraftan iOS’un güncelleştirmesini yapmak isteyen iPhone ya da iPad kullanıcılarının bir daha düşünmesi gerekiyor. Çünkü iOS’un 9.3.1 sürümüne yükseltilen bir iPhone ya da iPad’in bir önceki sürüme geri düşürülmesinin önü kapandı.

iOS’un 9.3.1 sürümü gibi yüzeysel ve pek profesyonel olmayan değişiklikler, sıkıntıların giderilmesine ve kullanıcı mağduriyetlerine bir çözüm olamadı. Bu yüzden Apple, alel acele yeni bir sürüm piyasaya sürdü. İOS 9.3.2 betanın, daha ziyade alt yapıya odaklı bir yazılım paketi olduğu söyleniyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın