iPhone Şifresini Kıran Cihaz


FBI, Apple’ı iPhone şifresini vermeye zorlayabilir miydi?

iPhone kullanıyorsanız ve şifrenizi unuttuysanız IP-Box ile telefonunuzu kullanmaya tekrar başlayabilirsiniz. iOS adaptörlü IP-Box ile iPhone şifresini kısa sürede kırmak mümkün. IP-Box’ı iPhone ya da iPad’inize takıyorsunuz ve makine size 6 saniye ile 17 saat arasında bir kod veriyor. Daha sonra ise iPhone ya da iPad’inize tamamen erişebiliyorsunuz. Üstelik hiçbir kullanıcı bilginiz ve kayıtlarınız da silinmiyor.

Şunu da belirtmekte yarar var ki IP-Box iOS 8 Adaptör sadece IP-Box iPhone Password Unlock Tool ile kullanılabiliyor. Bu adaptörü IP-Box ile kullanılır ve tabiri caizse teknolojik kaba kuvvet diyebileceğimiz bir yöntemle ios8 ile çalışan iPhone şifresini kırabilirsiniz.

New_IpBOX-1[1]

FBI, San Berdardino saldırganına ait iPhone şifresini Apple’ın yardımı olmaksızın bir şirketle anlaşarak kırdırdı. Apple ile FBI arasında geçen davada mahkeme saldırgan Rıdvan Faruk’un iPhone’una erişmek için Apple’ın yeni bir yazılım geliştirmesine hükmetmiş fakat Apple, şifre sistemini devre dışı bırakmanın tehlikeli bir durum oluşturacağını savunarak mahkeme kararını reddetmişti. Diğer taraftan mahkemenin kararı, gizlilik ihlali tartışmalarına neden olmuştu. Daha sonra ise FBI, Apple’dan yardım almaksızın dışarıdan üçüncü bir taraf ile anlaşarak iPhone’un şifre sistemini devre dışı bırakan bir yol buldu. Böylelikle FBI’ın, Faruk’un iPhone’unda değişiklik yapmak için bile olsa Apple’ı zorlayamayacağı ortaya çıktı. Faruk’un Aralık 2015’te eşiyle birlikte San Bernardino’da yaptığı silahlı saldırı neticesinde 14 kişi ölmüştü.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın