Mac OS X Messenger Uygulaması


Messenger sitesi, OS X’te kullanılabilecek bir program haline getirildi. Program yazılımcıları, Messenger uygulamasının bilgisayarlarda da kullanılabilmesi için bir web sitesi kurdu. Bilgisayarlarla uyumlu bir arayüz oluşturulmuş durumda olduğundan Facebook Messenger uygulaması kullanıcıları bu konuda sıkıntı çekmeyecekler. Bilgisayarınıza indireceğiniz bu küçük program sayesinde tüm bildirimlerinizi Macbook ya da iMac üzerinden alabilirsiniz. Messenger deneyimini masaüstüne taşıyan bu uygulamanın kaynak kodu Github üzerinden yüklü, yani  Facebook ile bir bağlantısı yok. Bundan dolayı küçük sorunlar yaşayabilirsiniz. Çünkü böyle bir uygulama henüz umumi kullanım için oluşturulmadı, ama sözde, Facebook onun üzerinde çalışmaktadır.

Mac OS X Messenger Uygulaması

Bu aslında OS X’te Messenger’a girmek için kullanabileceğiniz bir üçüncü taraf uygulamasıdır. Açıkçası Web internet tarayıcınızı hiç açmadan üçüncü taraf uygulamasını yüklemek oldukça kolaydır. Özellikle sohbeti cevaplandırmak için sayfalar arasında ileri-geri yapmak zorunda kalmak istemeyen bir kişiyseniz. Windows’un, Windows Store’dan hızlıca indirebileceğiniz Facebook Messenger uygulaması vardır (görünüş olarak çok iyi olmasa da). Apple severlerin ve dolayısıyla Facebook kullanıcılarının yine de Facebook üzerinden kullanabilecekleri henüz resmî bir seçeneği şimdilik yoktur.

Facebook’u geleneksel yolla kullanan biriyseniz bu yolla yaşacağınız hiçbir sıkıntı olmayacaktır. Sayfanızı açarsınız, sitede gezersiniz ve arkadaşlarınızla hazır mesajlaşma yoluyla rahatlıkla yazışabilirsiniz. Bu kadar basit ve kolay! Eğer Facebook’un diğer yönlendirmelerinin hiçbirine muhatap olmadan arkadaşlarınızla sohbet etmek istiyorsanız, tıpkı eski günlerdeki gibi sadece messenger.com’ı kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın