iPhone SE Bluetooth problemi


Kullanıcılarıyla yeni buluşan Iphone SE, 4 inçlik tasarımı ve donanımıyla kendisinden sıkça bahsettirmiştir. Ancak satışa sunulduktan kısa bir süre sonra bu kez de kullanıcılarına yaşattığı sorunlarla ilgili haberler çıkmaya başladı. Özellikle Bluetooth ile ilgili sıkça şikayet alan Iphone SE için Apple şimdiden çalışmalara başladı. Özellikle araçta yapılan bluetooth görüşmelerde görüşme sıkıntısı çekildiği ve nevigasyon uyarı seslerinde de sıkıntı çıktığı raporlanmıştır.

Hatta bu konuda açılan forumlarda, iPhone SE ‘ de müzik dinlerken sorun olmadığı ancak, farklı birkaç araçta denedikleri telefon görüşmelerinde sorun yaşanmıştır. Sorunun donanımdan mı yoksa yazılımdan mı olduğu henüz anlaşılamamıştır.  Sorunu yaşayan kullanıcılar bluetooth sıfırlama, ağ ayarlarını sıfırlama ve hatta ağ ayarlarını da sıfırlama yöntemlerini de denemelerine rağmen sorunu çözemediler.

iPhone-SE-Buetooth-problemi2

Donanımsal açıdan Iphone SE’ ye çok benzeyen Iphone 6S de ise bu sorun yaşanmamıştı. Bu konuda bilgi toplayan ve aynı zamanda log dosyalarını inceleyen Apple ’ ın hazırlayacağı yeni bir güncellemeyle bu sorunu ortadan kaldıracağı düşünülüyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın