Apple Dokunmatik Klavye Patenti


Merakla beklenen yeni nesil Macbook modelleri haziran ayında WWDC 16 etkinliğiyle tanıtılacak olmasına rağmen henüz hakkında çok fazla bilgi paylaşılmadı. Air serisinin henüz retina ekrana geçiş yapmamış olması ve mobil işlemcilerle hemen aynı performansı sergileyen macbook’un güncel versiyonlarının bu etkinlikle tanıtılması bekleniyor. Hatta çıkan bazı haberlere göre de yapılacak olan bu konferansta 13 ve 15 inçlik iki farklı Macbook modeli de tanıtılacak. İntel’in Skylate işlemcisiyle üretilmesi beklenen yeni Apple’ın 12 inç modelle aynı çizgi ve tasarımda olması da beklentiler arasında.

Macbook kullanıcılarının merakla beklediği yeni Macbook için tahminler; kelebek klavyeli, force touch teknolojili ve elbetteki retina ekranlı olacağı yönündeydi.

MacBook-Dokunmatik-kavye1

Ancak geçtiğimiz günlerde Apple’ın aldığı yeni bir patent bu tahminlerin değişmesine sebep oldu. Touchpad sistemine benzer bir sistem olan bu klavye, yeni Macbook’ların dokunmatik klavyeli olabileceğine dair tahminler yürütülmesine sebep oldu. Ayrıca touchpad sisteminin en büyük kolaylığı, mause taşıma derdine de son vermesidir. Böylece dar alanda geniş kullanım kolaylığı da yaşarsınız.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Apple Dokunmatik Klavye Patenti (1 Yorum)

  1. Bu patentte klavye alanı aynı zamanda touchpad olarak kullanılabiliyor u bilgi verir misiniz acaba??