iOS 9.3.1 Jailbreak Videosu


İOS, Apple tarafından ilk olarak akıllı telefon Iphone için kullanılan, sonrasında da tüm cihazlarında kullanılan bir işletim sistemidir. İOS, IOS cihazları için 2015 yılından beri büyük Jailbreak güncellemesi gelmemesi, iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 jailbreak için beklentilerin de yükselmesine sebep oldu. PanGu ve TaiG ekiplerini sessizliğini korurken alınan bazı haberler ve yayınlanan video İOS kullanıcılarının merakını biraz da olsa gidermiş oldu. Resmi bir kanaldan yayınlanmamış olması sebebiyle bu videoya inanmayanlar olsa da henüz yeni yayınlanan video Jailbreak kullanıcıları tarafından binlerce kez tıklanmıştır. Beta aşamasında olduğu ve gerekli testlerden sonra yayınlanacağı da söylenmiştir. Ayrıca yurtdışı kaynakların bir çoğunda da iOS 9.3.1 Jealbreak’in İOS 9.2 ‘ de uyumlu olduğu ima edilmiştir. Eğer bu duyumlar gerçek ise Pangu ve Taig ekibi bu alanda en iyi geliştiriciler arasına girecektir. Ancak bu konu henüz tam netleşmediği için İOS 9.3 ve İOS 9.3.1 hakkında ki gelişmeleri bir süre daha takip etmemiz gerekecek gibi duruyor.


Jailbreak işleminin sadece ücretli uygulamaların ücretsiz olarak yüklemeye yaradığı gibi bir yargı vardır. Oysa Jailbreak sistemi İOS sistemi üzerinde bir çok ekleme ve ya düzenleme yapmasını sağlarken; operatör adına istediğinizi yazmaktan turun bluetooth’u aktif olarak kullanmaya kadar br çok kolaylığı bize sunar. Jailbreak korsan yazılım gibi düşünülse de aslında yasaldır.
iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2, iPod touch 6G modellerinde kullanılan jailbreak aracı İOS 9.3 ve İOS 9.3.1 sürümleri ile de kullanılabilen Jailbreak, eğer videodaki gibi bir sürümle kullanıcılarının karşısına çıkarsa, Apple kullanıcılarının yüzünü güldürecek gibi duruyor.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın