iPhone 7 İçin Şimdiden Tartışılmaya Başlayan 7 Yeni Özellik


iPhone’un yeni amiral gemisi olacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için şimdiden tartışılmaya başlanan özellikler neler olacak?

Akıllı telefon denilince akla gelen ilk marka Apple. Akıllı telefonların piyasaya sürülmesiyle beraber en yakın rakibi olan Samsung ile sıkı bir yarışa giren Apple her sene amiral gemisi halin gelen akıllı telefon serisi iPhone’un yeni sürümleriyle yarışın kazananı olmayı amaçlıyor. Sektörün neredeyse yarısını elinde bulunduran markanın her sene yeni modellerinde kullanacağı özellikle ise tartışma konusu oluyor. Zira henüz telefonun piyasaya çıkmasına uzun bir süre olmasına karşın iPhone 7’de de yer alacak olan özellikler tartışılmaya başlandı. Bu iddiaların kimileri sadece sansasyonel etki yaratmak için ortaya atılan iddialar olsa da bazı iddialarda sızdırılan bilgilere dayanıyor. Peki, kaynağı güçlü olan bu iddialar doğrultusunda gelmesi beklenen muhtemel 7 özellik neler daha detaylı bakalım

1. Cam Kasa

iphone7-cam-kasa

Her sene olduğu gibi bu senede ilk olarak iPhone 7’nin tasarımı konusunda iddialar ortaya atılmaya başlandı. Eski alüminyum kasa tasarımını değiştireceği düşünülen Apple’ın yeni kasa modeli uzun süredir tartışılıyor. Fakat bu tartışma sonucunda cam kasaya karar verilir mi merak konusu. Zira söz konusu cam kasa iddiaları Apple’ın kâhinlerinden biri olarak gösterilen MingChiKuo’dan geldi.

2. Suya Dayanıklı Kasa

iphone-7-suya-dayanikli

Diğer rakip akıllı telefonlar suya dayanıklılık konusunda Apple’ı geride bırakmaya başladı. iPhone 6S’de de beklendiği gibi suya dayanıklılık konusunda net bir açıklama yapılmaması gözleri şimdilerde iPhone 7’ye çevirdi. Bu konuda eksik kaldığı düşünülen iPhone serisinin artık kasa tasarımıyla beraber suya tam dayanıklı olacağı düşünülüyor.

3. Oval Ekran Teknolojisi

iphone-oval-ekran

Yeni iPhone serisinde artık ekranın cam kasa ile beraber tam boy olacağı düşünülüyor. Yani artık kıvrımlı ekran teknolojisiyle karşılaşabiliriz. Bu durum klasikleşmiş olan home tuşunu da devre dışı bırakacak gibi.

4. Ram 3GB’a Ulaşacak

iphone-7-3gb-ram

Samsung telefonlarda artık S7 modeliyle beraber ram boyutu 4 GB gibi bir rakama çıkarıldı. Neredeyse bilgisayarlarda kullanılan performansa ulaşan Samsung’un bu hamlesi sonrasında iPhone’da da ısrarla tercih edilen düşük ram boyutunun arttırılacağı düşünülüyor. Beklenen rakam ise 3 GB.

5.Anında Şarj Özelliği

iphone7-anında-sarj-ozelligi

Son dönemde akıllı telefonların şarj teknolojilerinde büyük gelişmeler yaşandı. Eski tip şarj cihazlarının yerini artık kablosuz, taşınabilir şarj cihazları aldı. Bununla beraber hızlı şarj dene bir özellikte akıllı telefonlarla buluştu. Sadece telefonu birkaç dakika içerisinde şarj eden bu teknoloji artık iPhone 7 cihazlarda da yer alacak gibi. Gelen bilgiler bu yönde.

6. 3D Depolama Teknolojisine Sahip 256 GB Depolama Alanı

iphone-3d-depolama

iPhone cihazlarda telefonun özelliklerinin üst düzeyde tutulması, kamera ve çekim teknolojilerinin de üst düzeyde tutulması hafıza alanında da dev adımların atılmasına neden olmuştu. Zira 4K çekimlerle beraber artık 128 GB gibi telefonlar için alışılagelmişin dışında olan depolama boyutları bile yeterli gelmemeye başladı. Bu nedenle artık iPhone 7 cihazlarda da 256 GB boyutuna ve 3D depolama özelliğine sahip depolama alanlarının bulunacağı düşünülüyor.

7. Yeni Nesil A10 İşlemci

iphone-a10-islemci

İşlemci konusunda da değişikliğe gideceğine kesin gözüyle bakılan iPhone 7’nin yeni nesil A10 işlemciye sahip olacağı iddialar arasında. Zira yüksek Ram boyutunun da böyle destekleneceği düşünülüyor.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

iPhone 7 İçin Şimdiden Tartışılmaya Başlayan 7 Yeni Özellik (1 Yorum)