iOS 9.3.2 Sürümünün Yeni Beta Sürümü Beta 3 Yayınlandı


iOS 9.3.2 için Yeni Beta sürümü Sorunları Çözecek Mi?

iPhonetelefon serisinin ve tabletlerin en önemli özelliklerinden biri işletim sistemi. Tamamen içe kapalı bir yapıya sahip olan İOS işletim sistemi kullanan Apple, cihazlarında başka bir işletim sistemi kurulmasına da izin vermiyor. Hal böyle olunca Apple’ın yeni çıkaracağı iOS sürümleri de iPhonekullanıcıları için oldukça önemli hale geliyor. Apple’da müşterilerin ilgisini üzerinde tutmak için sürekli yeni iOS sürümleri yayınlıyor. Bu bağlamda Apple’ın son bombası da İOS 9.3.2 sürümü oldu. Fakat geçtiğimiz hafta yayınlanan hatalı 2. beta sürümü iOS 9.3.2 hakkında düşünceleri de değiştirmeye başladı. Apple ise hataları telafi edecek olan iOS 9.3.2 sürümün yeni beta sürümünü yayınladı. Bakalım yeni beta ile ne gibi hataların giderileceği iddia edildi.

1. Safari Ve Uygulamaların Donma Sorunu

safari-donma-sorunu

Apple‘ın bir önceki beta güncellemesinden yaşanan en büyük sorun güncellemeden sonra uygulamaların donması olmuştu. iOS 9.3.2 beta 2 sürümünde bu sorun nedeniyle birçok kullanıcı uzun süre telefonlarına sağlıklı erişim sağlayamadı. Özellikle Safari uygulamasında yaşanan bu sorunun iOS 9.3.2 beta 3 sürümüyle düzeltildiği belirtiliyor.

2. Güncelleme Ekranında Yaşanan Sorun

ios-guncelleme-sorunu

Beta 2 sürümünde yaşanan bir diğer büyük sorun ise güncelleme hatası olmuştu. Uygulamayı güncellemek isteyen kullanıcılar bu sorun nedeniyle sürekli olarak hata mesajı almışlar ve kararlı bir güncelleme yapmak epey uğraştırmıştı. Apple yeni sürümde optimizasyonun tam anlamıyla yapıldığını ve beta 3 yüklemesi için hata alınmayacağını ileri sürüyor.

3. Geri Dönüş İmkanı Yeniden Açılabilir

geri-donus-imkani

Apple, iOS 9.3.2 sürümün 1.betasında yaşanan sorunlardan sonra kullanıcılara eski sürüme geri dönme imkanı vermişti. Fakat bu geri dönüş imkanı 2.beta sürümünde kaldırılmıştı. Apple yaşanan sorunların devam etmeyeceğini söylemesine rağmen sorunlar devam ederse tekrar eski sürüme dönme ayrıcalığı verebileceklerini bildirdi.

4.iOS 9.3.2 Sürümünün Beta 3 Versiyonuna Nereden Ulaşacağız

ios-9-3-2-beta

Henüz bu hafta içerisinde Apple geliştiriciler için beta 3 sürümünü yayınladı. Eğer bir sorun olmazsa beta 3 sürümün sadece birkaç gün içerisinde tüm kullanıcılara da verileceği belirtiliyor. Şimdilik ise yeni sürüm hala geliştiriciler tarafından test ediliyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın