Apple Watch Alınır mı?


Apple firması 2015 yılının Eylül ayında yaptığı etkinlikte Apple Watch akıllı saatini tanıtıma sunmuş ve 2015 yılı dahilinde ürünün global pazarda satışa çıkarılacağı duyurulmuştu.

Yine 2015 yılında Apple firması Apple Watch için düzenlenen Spring Forward etkinliğinde tüm detayları ve incelikleri ile Apple Watch’ı paylaşmış ve Nisan ayı gibi de satışa sunmuştu. Apple firmasının bu yeni gözdesi akıllı saat 31 Temmuz da ülkemizde satışa sunuldu.

Fiyat konusunda orta segment bir akıllı telefonla aynı ücrete sahip olan Apple Watch, biraz tuzlu olsa da alabilirim diyenlerin pişman olmayacağı cinsten bir saat diyebiliriz. Ayrıca birçok teknoloji severden başarılı yorumlar aldığını da eklemekte fayda var.

apple-watch-alinirmi2

Apple Watch Almak İçin 7 Sebep

 

Apple Watch almak için kendinize bahane arıyorsanız bunu bulmanız çok da zor olmayacak. Öncelikle çok şık ve oldukça ergonomik bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tasarım olarak diğer piyasada bulunan saatlerden çok farkı olmasa da elinize aldığınızda ve özelliklerini keşfettiğiniz de farkı kolayca hissedeceksiniz.

Watch OS işletim sisteminin başarılı bir şekilde çalıştığını söylememiz oldukça mantıklı ve yerinde olacaktır. Watch OS başarılı bir kullanıcı deneyimi sunmayı başaran Apple firması Bu saatte bu özellik ile oldukça iyi bir seçim yapmış diyebiliriz.

apple-watch-alinirmi-4

Apple Watch İle Yeni Teknolojiler

Ayrıca Apple Watch akıllı saatinde Force Touch teknolojisi kullanılıyor. Yine bu teknolojinin bu saate oldukça avantaj sağladığını söylemekte fayda var. Bu sayede saati oldukça hassas dokunuşlar ile rahatlıkla kontrol altına alabilirsiniz.

Akıllara gelen en büyük sorulardan biride İPhone’lar ile arasında ki enerji uyumuydu. Bu soruya da Apple firması güzel bir cevap vermiş diyebiliriz. Saatin neredeyse İphone pil ömrüne hiçbir eksi yönde etkisi olmuyor diyebiliriz.

Ayrıca Apple Watch akıllı saatinde Taptic Engine ve Digital Crown gibi birçok yeni teknoloji kullanılıyor ve bu sayede kullanıcılara olumlu yönde katkı sağlıyor diyebiliriz.

Yenilikçi iletişim yollarını daoldukça uyumlu ve entegre bir biçimde Apple Watch’da kullanılmış.

Yazılım olarak gayet stabil çalışan bu akıllı saat diğer piyasa saatleri ile arasında ki farklı yazılım konusunda da başarılı bir şekilde gösteriyor.

Apple Watch’un Eksik Yönleri

apple-watch-alinirmi-3

Çok göze batan eksik yönleri olmasa da olanlardan bahsetmek faydalı olacaktır. Apple Watch’da bazı uygulamaların oldukça yavaş çalıştığını söyleyebiliriz.

Özellikle pil konusunda vasat kalıyor ve bir günden fazla saati kullanamıyorsunuz. Ayrıca ekranı güneş altında pek de görebilmeniz mümkün değil. Aynı zamanda uyumlu uygulama sayısı da oldukça az.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın