Apple’ın Mobil Pazar Ağı Gittikçe Düşüyor


Apple dünyası çok geniş bir kapsamda çalışmaya çalışan bir şirkettir ve yıllar önce sadece bilgisayar ve bilgsayar sistemleri ile çalışmaya başladı, fakat bugün ise artık akıllı telefonlar ve tabletler üretmektedir. Bilgisayardan tutun ki tablet ve akıllı telefonlar üretmek güzel, fakat ilk günden bugüne kadar Apple kendi sistemi ve uygulamalarını kullanmaya çalıştığından, maalesef normal kullanıcılar Apple programlarını kullanamaz hale geldiler. En büyük örnekler ise Apple ve Android işletim sistemleri arasında görülmüştür. Android kullanıcıları Apple kullanıcıların kullandıkları programları kullanamadıklarından, birçok sorunlar yaşanmıştı ve bu sorunlarda ayrıca Apple’ın mobil pazar ağı yüzdeliğinin düşmesine neden olmuştur. Sadece Apple kullanıcılarının Apple mobil pazar ağını kullanabilmesi elbette birçok kişi için bir engel oldu.

apple-2016-satislari-dustu

Android işletim sistemlerinin daha rahat ve kolay kullanabilinmesi, elbette birçok kişiyi Android sistemli telefonlara çekti. Bu sebeple Apple kullanıcıları azaldı ve dolayısıyla Apple mobil pazar ağıda ciddi bir düşüşe uğradı. Bu sadece Türkiye için değil, dünya çapında görülmektedir ve bu sebeple artık Apple, Android telefonlarında kullanabileceği sistemler bulmaya başlamıştır. Bu şekilde Apple kullanıcıları Android sistemlerinde bulunan uygulamaları kullanabilecekler ve Android kullanıcılarıysa, Apple sistemlerinde olan uygulamaları kullanabilecekler. Yapılan araştırmada görülen verilerde Apple mobil ağındaki düşüşü çok net bir şekilde göstermektedir. Dünden bugüne Apple kendi dünyasında bir ağı oluşturduğu için bu tür sorunlar bugünlerde yaşandı, fakat artık IOS ve Android işletim sistemleri ortak uygulamalar kullanabilecekler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Apple’ın Mobil Pazar Ağı Gittikçe Düşüyor (1 Yorum)

  1. Çok yanlış bir değerlendirme; iOS işletim sistemini tabiri caizse yaşlı teyzeler ve amcalar bile çok kolaylıkla kullanabilir, Android ios a göre çok karışık karman çorman her cihazda farklı görünen menüleri ve kullanımıyla dikkat çeker, Programlara ve kullanıma gelince Android de yaygınlaşan popülerleşen bir uygulama veya kullanım özelliği zamanla ios dada sunulabilir, ve inanın daha şık ve kullanılabilir olabilir, Ne yazık ki bu durum tersinedir genelde ios dan android e geçer… Apple ın az satmasının nedeni Telefona ulaşılabilirlik ( her mağazada yok ) ve fiyatıdır, Şartlar eşit olsa inanlar android in kullanım oranı çok çok düşük olur