IOS 9.3 ve 9.3.1’ten Sonra Jailbreak’te Son Gelişmeler


Jailbreak biliyorsunuz ki Apple App Store’da bulunmayan veya farklı bir sürüme ait olduğu için Apple App Store’da yer almayan uygulamaları indirmenize izin veren, herkesin kullandığı bir programdır. Bu program sayesinde telefonunuza istediğiniz bütün programları indirebiliyorsunuz. Bu tür sorunları genel anlamda Android işletim sisteminden Apple’a geçenler veya aksine Apple’dan Android’a geçenler yaşıyordu, fakat jailbreak ile buna da artık bir son verildi.

IOS 9.3 ve IOS 9.3.1 sürümlerinden sonra, artık herkes jailbreak uygulamasını daha kolay bir şekilde kullanabilecek. Merak edilen, jailbreak uygulamasının hangi sürümlerde kullanılabileceğidi, fakat artık şu biliniyor ki, IOS 9.3 ve IOS 9.3.1 sürümleri haricinde IOS serilerinin çoğunda jailbreak kullanılabilecek bir hale gelecek. Herkes çok yakında istediği uygulamaları cep telefonlarına indirebilecek. Bu uzun bir çalışma sonrasında belli olan bir durum oldu, fakat artık istediğiniz bir uygulamayı indirmek için, keşke demenize gerek kalmayacak. Jailbreak sayesinde kendinize yeni bir telefon aramak zorunda kalmayacaksınız. Android telefonlarındaki uygulamaları nasıl kullanıyorsanız, aynı şekilde Apple telefonlarında da kullanabileceksiniz.

Jailbreak bugüne kadar sadece belirli sürümlerde kullanılabilen bir uygulama olarak çıkmıştı, fakat artık bütün akıllı telefonlarda kullanabilirsiniz. Eskiden sadece 64 bit ile çalışan jailbreakler artık diğer telefonlarda çalıştırmakta mümkün olacaktır. Sizde bir Apple kullanıcıysanız, jailbreak ile ilgili bütün bilgileri alarak kendi telefonunuzda da kullanabilirsiniz. Android telefonlarını Apple telefonları gibi, Apple telefonlarını da Android telefonları gibi kullanma şansınız olacak. Jailbreak cihazınızın veya uygulamasının ne zaman çıkacağı daha tam olarak belli değil, fakat artık herkesin gözü kulağa jailbreakin çıkacağı zamana bakıyor. Malum herkes kendi telefonundan bütün uygulamaları indirmek ve kullanmak istiyor. Jailbreak ile beraber, artık herkes akıllı telefonlarını daha rahat ve serbest bir şekilde kullanabilecek.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın