İPhone 7 Pro Tasarımı Sızdı mı?


Apple firmasının sır gibi sakladığı İPhone 7 Pro’nun geçtiğimiz günlerde tasarımı internet alemine sızdırıldı ve ilk görünüşe bakılırsa ve sızıntılar doğru ise İPhone tasarımsal olarak rakiplerine benzeyen bir politika izleyecek gibi.

Tüm Android ve İOS platformlarının hevesle ve merakla beklediği Apple firmasının Yeni Canavarı iPhone 7 Pro’nun daha çıkmasına yaklaşık 6 ay gibi bir zaman olmasına rağmen internete sızan bilgilerin ardı arkası kesilmiyor. Gün geçmeden yeni bilgiler sızdırılıyor ya da sektör manipüle ediliyor.

iPhone-7-Pro-tasarim-2

Muhtemelen doğru olan bir bilgiyi aktaracak olursak sızıntıların neredeyse hepsinde İPhone 7 Pro için Apple firmasının 3,5 mm standart ses çıkış portu kullanmayacağını ve bunun yerine Lightning portundan ses çıkışının sağlanacağı söyleniyor.

İPhone 7 Pro İçin Her Konuda Bir Sızıntı Mutlaka Var

iphone-7.-pro-sizd

İPhone 7 Pro ile sızıntıların biri bitmeden bir diğer başlıyor. Özellikle Apple firmasının İPhone 7 modelinde çift kamera kullanacağı tartışma konusu iken yakın zamanda Japonya kaynaklı gelen bir sızıntı da bunu doğrular nitelikte.

Ayrıca Apple firmasının yeni tanıtacağı İPhone 7 ‘de isim değişikliğe gideceği de aktarılan sızıntılar arasında. Özellikle İPhone 7 Pro olarak tanıtılacak olan modelin çizimleri oldukça dikkat çekici.

Gelen sızıntılara bakacak olursak İPhone 7Pro’nun en boy oranları 158.22 x 77.94 x 7.3 mm boyutlarında olacak.  Ayrıyeten çift kameranın bulunduğunu tekrardan söylerken telefonlarda standart olarak kullanılan 3,5 kulaklık girişinin de bulunmayacağını belirtelim. Bunun yerine lightning portundan bir çıkış sağlanacak.

Ayrıca sızdırılan bilgilerden en dikkat çekici olanı ise İphone 7 de kullanılan bir konnektör. İpad Pro ile başlayan bu Smart Connector olayı İPhone 7 Proda da kullanılacağa benziyor. Bu konnektör sayesinde farklı aksesuarlar ya da klavye gibi donanımlar akıllı telefonunuza kolaylıkla bağlanabilir.

İPhone 7 Pro’nun Fiyatı Nasıl Olacak?

İPhone 7 ve sızdırılan bilgiler ışığında ne kadar bunu konuşmak doğru olur bilemiyorum ama fiyatının geçtiğimiz dönemlerde çıkan ve yaklaşık 4000 TL civarlarında bir fiyat etiketine sahip olan İPhone 6S Plus’dan daha aşağı olacağını zannetmeyin.

Elimizden bulunan bilgilere göre oldukça tuzlu bir fiyat olacağını belirtirken bunun Apple firması için alışıldık bir durum olduğunu da belirtmekte fayda var.

Fakat Özelliklerine baktığımızda rakipleri gibi bir tasarımı takip edeceği gün yüzü gibi ortada. Fakat son anda tasarımda bir değişikliğe gider mi ya da elimize gelen sızıntılar doğrumu şuan bunu bilmek ve konuşmak için oldukça erken.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın