Apple TV Remote’yu Kullanarak Televizyonu Nasıl Kontrol Edebilirim?


Bir ailenin akşamları televizyon başına tüm ailenin geçmesiyle TV’de yayınlanan herhangi bir program izleme alışkanlığı toplumlumuzda belki de değişmeyen nadir özelliklerden. Bu keyifli anları daha da özelleştirmeyi amaçlayan Apple televizyon izleme alışkanlığına yenilikçi çözüm temasıyla çıkardığı Apple TV sayesinde tüm ailenin bir arada geçirdiği vakitleri daha da keyifli kılmayı amaçlamaktadır.

Çeşitli televizyon izleme platformları olmasına karşın akşamları izleyecek keyifli bir program bulmak neredeyse imkansız. Televizyon kanallarının reklam politikaları da zaten keyifsiz olan televizyon izlemeyi daha da keyifsiz hale getirmektedir. Ancak bir Apple TV sahibi iseniz bu durum artık kaderiniz olmaktan çıkar. Itunes uygulaması içerisindeki tüm filmleri ve videoları online izlemeniz ve güzel vakit geçirmeniz artık mümkün. Üstelik Apple TV 4. Nesil üretimiyle özel bir kumanda da Apple TV’ye eklenmiştir. Apple TV Remote olarak geçen bu kumandanın kullanımı kolay olsa da kimi kullanıcıların akıllarından Apple TV Remote’yu kullanarak televizyonu nasıl kontrol edebilirim sorusu oluşmuş durumda.

apple-tv-remote-kullanimi-2

Cihaza Tanımlama

Apple ürettiği her ürünün insan vücudunun devamı olmasını ister. Apple TV Remode’n da aynı şekilde bir uzvumuz kadar kullanımı kolaydır. Öncelikle cihaza tanımlama işlemi ile başlamak gerekmektedir. Apple TV takıldığı televizyonu veya cihazı otomatik olarak tanımlamakta ve kontrol işlemi gerçekleştirmektedir. Bu kontrol işleminde güç kapasitesinden HDMI girişine kadar detaylı bir tarama yapar. Bu esnada eğer 4. Nesil bir cihazsa Apple TV Remode bağlantısını da otomatik olarak gerçekleştirir. Ancak otomatik gerçekleşmediği durumlarda Apple TV menüsünden giriş yapılmalı ve cihaz sisteme tanıtılmalıdır. Bu tanıtma esnasında cihazla kumanda arasında herhangi bir sinyal kesici eşya bulunmaması dikkat edilmesi gereken tek noktadır.

Kontrol İşlemi

Apple TV Remote’yu kullanarak televizyonu nasıl kontrol edebilirim sorusuna cevap aslında kumanda üzerindeki tuşlarda saklıdır. Ses açma kapama, cihazı ve dolayısıyla televizyonu da uyku moduna geçirme ya da ayarlar menüsünün yanı sıra Itunes ekranına da kolaylıkla bağlanmanızı sağlayan bir tuş bulunmaktadır. Bu tuşları kullanarak yeni nesil televizyon izleme keyfini yaşamanız mümkün.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın