iPhone Şarjı Olduğu Halde Aniden Kapanıyor, Ne Yapmalıyım?


iPhone’un en büyük sorunlarından biride şarj halinde dahi olsa da telefonun kapanmasıdır. Bu sorun özellikle iPhone 6S ve iPhone 6S Plus kullanıcılarını çok strese sokmaktadır. Her geçen gün artan bu sorun şarj seviyesi yüzde kırkın üstünde dahi olsa telefonun kapanmasına sebep olmaktadır.

iPhone’larda batarya sorunu hakikaten kullanıcıları çok strese sokuyor. Bu kullanıcılar düşük seviyeli bataryalarla idare etmek zorunda kalıyorlar. Ayrıca tek bunla kalmıyor cihaz şarj halinde olsa dahi kapanmakta ve son örnekler iPhone 6s ve 6s Plus’da sorun teşkil etmektedir. Şarj seviyelerinin yanlış hesaplanması kullanıcıları baya bir sorun yaşatmıştı fakat basit bir güncelleme ile bu sorunu ortadan kaldırmış oldular. Ancak cihaz şarj halinde dahi olsa kapanma sorunu halen devam ediyor. Bunu yaşayan az kullanıcı olsa da görmezden gelinemez bir durum ve cihazları aniden kapanan iOS kullanıcılarımız için deneyebilecekleri birkaç şey anlatmak istedik. İşte iPhone’un birdenbire kapanması sorununu yaşadığınızda Apple Zorlu Center veya Akasya’ya gitmeden yöntemler:

Yazılım güncellemesi sorununuzu çözebilir:

Apple’ın yazılım güncellemelerinin sadece yenilikler olmadığını; performans ve kullanım süresine de etkileri olduğunu biliyoruz. İOS’un yeni nesil cihazlarında dahi takılma sorunları ile karşılaşmaktayız. Pil sorunu donanımsal olabileceği gibi yazılımsal şekilde de olabiliyor. Cihazınızda yeni bir güncelleme var mı diye bakmak isterseniz Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme menüsüne tıklamanız yeterli olacaktır. iPhone’un birden bire kapanması sorunu devam ediyorsa yeni bir güncelleme varsa “pil” anahtar kelimesi olmasa dahi güncellemeyi cihazınıza uygulayın. Elbette stabil olan İOS sürümünden bahsediyoruz. Herkese açık geliştirici sürümünü yükledi iseniz birçok sorun yaşayacağınızı kabullenmiş oluyorsunuz.

DFU moda almayı deneyin:

dfu-modu

iPhone’un birden bire kapanması sorununda DFU restore kurtarma modundan daha etkili bir yöntemdir. Bu batarya sorununuzu çözebilir. iPhone’unuzu kurtarma moduna almak istiyor iseniz bilgisayarınıza bağlayınız. (iTunes otomatik şekilde açılır) iPhone’unuz bilgisayara bağlı iken, Uyku/Uyanma ve Ana Ekran düğmelerine aynı anda 10 saniye basılı tutun ve Apple logosunu gördüğünüz vakit elinizi çekmeyin; kurtarma modu ekranını -telefonda iTunes simgesi, bilgisayarda i-Tunes kurtarma modunda bir iPhone tespit etti uyarısı- görünceye dek basılı tutunuz. Bu durumda iTunes’da anlatılanlara göre iPhone’unuzu eski haline sokabilirsiniz.

dfu

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın