iPhone WhatsApp Şifreleme Uygulaması


Bildiğiniz üzere en çok kullanılan iletişim uygulamalarından bir tanesi bugünlerde WhatsApp olmaktadır. Bugüne kadar birçok kullanıcı kitlesine ulaşmıştır ve yeni kullanıcılar gün geçtikçe artmaktadır. iPhone telefonlarında, WhatsApp şifreleme uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde karşı taraftaki insanlar sizin ne zaman WhatsApp uygulamanıza girdiğinizi görmüyor. Bu şekilde mesajlarınız da güvende olmaktadır. Malum biliyorsunuz ki teknoloji aracılığı ile hacker olmaya çalışanlar çok. Bu uygulamayı kullanabilmek için öncelikle telefonunuzdan WhatsApp programınıza giriş yapıyorsunuz ve daha sonrasında ise güvenlik bölümüne giriyorsunuz. Girdiğinizde aslında tek yapmanız gereken “Güvenlik Bildirimlerini Göster” seçeneğini aktif hale getirmek. Her şey bu kadar basit, başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok.

Bunu yaptıktan sonra ise hangi kişi ile olan mesajlaşma veya aramanızın gizli ve güvenlik altında olmasını istediğinize dair seçimler yaparak uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Teknoloji öyle bir hale geldi ki, insanların özel hayatı bile kalmadı ve bu sebeple insanlar akıllı telefonlarında olan uygulamalarında bile, artık gizliliklerini korumak istiyorlar. Bu sebeple iPhone WhatsApp’ta yapılan uygulamada şifreleme artık çok büyük bir önem kazandı. Bu şekilde kimse sizin ne zaman WhatsApp programına girdiğinizi görmüyor ve aynı zamanda mesajlarınız ve aramalarınız gizli kalıyor. Bu uygulama birçok kişi için önemli olmuştur, çünkü WhatsApp programı biliyorsunuz ki en fazla kullanılan iletişim programı haline gelmiştir. Sizde kendi akıllı telefonlarınızdan WhatsApp güvenlik ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

iPhone, iPad, iPod cihazlarında WhatsApp uygulamasına şifre koyabilmeniz için cihaza Jailbreak yapmanız gerekmektedir. Yaptıktan sonra Cydia uygulaması ile tweak yüklemeniz gerekmektedir.

Jailbreak ile iPhone’larda BioProtect, Watusi veya WhatsApp++ tweakleri ile WhatsApp uygulamasını korumaya almanız mümkün.

whatsapp-sifreleme1

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın