vShare Nedir Ve Nasıl Kullanılır?


iOS İçin Mağaza Alternatifi Olan vShare Ne İşe Yarar? Neden Tercih Ediliyor?

Eğer Apple marka bir cihaz kullanıyorsanız (akıllı telefon, tablet, ……) o zaman iOS ve OSX işletim sistemleriyle karşılaşmışsınız demektir. Genel olarak iPhone cihazlarla adı anılan iOS işletim sistemi genel olarak Apple’ın kendi geliştirdiği bir işletim sistemi olmasına karşın dışarıya tamamen kapalı. Yani iOS işletim sisteminde Android gibi açık kaynak kodlu bir çalışma söz konusu değil. Haliyle bu durumda iOS kullanıcılarının belli sınırlar içerisinde kalmasına neden oluyor. Özellikle telefona uygulama indirmek için pek fazla bir seçeneğinizin olmadığını söylemek gerek. Zira resmi olarak sadece App Store üzerinden uygulama indirmenize izin var. Bununla beraber App Store mağazada çoğu kaliteli uygulamanın da ücretli olduğunu düşünürsek ya zaten belli bir seviyenin üzerinde olan iPhone fiyatlarına uygulama fiyatlarını da ekleyeceksiniz ya da uygulama mağazasında sadece ücretiz olan sınırlı uygulamaları kullanabileceksiniz. Peki, bu durumun çözümü yok mu? Elbette var. Bu sorunu çözmek için vShare uygulamasını kullanabilirsiniz. vShare nedir? vShare Nasıl kullanılır? Ve vShare nasıl yüklenir daha detaylı bakalım?

  1. vShare Sayesinde Artık Uygulamalara Para Verme Dönemi Bitiyor

vShare iOS işletim sistemleri için kullanılan bir mağaza uygulaması. vShare’ı diğer uygulamalardan ayıran ise tüm mağaza içerisindeki uygulamalar ücretsiz. Yani bir nevi App Store uygulamalarını vShare sayesinde ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Aklınıza gelen hemen her iOS uygulamasının bulunduğu vShare sürekli güncellenen yapısı sayesinde de özellikle iPhone kullanıcıları için en iyi çözümleri oluşturuyor.

vshare-nedir-nasil-kullanilir

  1. vShare Nasıl Kurulur?

vShare hakkında ilk merak edilen şey vShare uygulamasının nasıl kurulacağı. Bakalım vShare nasıl kurulur? Bu noktada en büyük sorun uygulamanın App Store üzerinden indirilemiyor olması. Haliyle App Store uygulamaya izin vermiyor. Bunun için harici olarak yükleme yapmanız gerekiyor. Öncelikle Safari tarayıcıya vShare yazarak uygulamanın resmi sayfasına giriş yapıyorsunuz. Buradan uygulamanın indirme yolunu bulmanız ve indirme işlemini başlatmanız gerekiyor. İndirme bittikten sonra dosyaya tıklayarak yükleme işlemini başlatıyorsunuz. Bu işlem sonrasında karşınıza “Uygulamaya güveniyor musunuz?” diye bir soru gelebilir. Gelen bildiriyi onayladıktan sonra uygulamanın yüklenmesini bekliyoruz. Kısa süre içerisinde uygulama telefonunuza yüklenecektir.

  1. vShare Üzerinden Nasıl Uygulama İndiririz?

Belik de en kolay kısım vShare üzerinden uygulama indirme. Zira tüm yükleme işlemi bittikten sonra vShare’ı bir mağaza olarak kullanacaksınız. Ücretli uygulamaları ücretsiz olarak indirmek için yapmanız gereken uygulama adını alarak vShare arama menüsüne girmek. Ardından istediğiniz programların ücretsiz halini standart mağaza uygulamasından indirir gibi indirebiliyorsunuz.

  • İnternet adresine girin vshare.com
  • Download (Unjailbroken) butonuna basın
  • Profil Yükle sayfası açılacak, sayfada sağ üst kısımdan Yükle düğmesine basın.
  • iPhone uygulamaları arasına “vShare Store” uygulaması yüklenmiş olacak.

vshare

Kullanımı;

  1. vShare iOS 9.3.1 Sürümü Gelecek Mi?

Sürekli güncellenen vShare uygulaması iOS işletim sistemiyle doğru orantılı olarak birçok yeni güncelleme aldı. Yeni gelen bu güncellemeler iOS güncelleme ile beraber gelen yeni uygulamaları da desteklemeye başladı. Şimdilerde iOS 9 için yeni yeni destek vermeye başlayan vShare yakın zamanda değişecek olan iOS 9 sürümü içinde güncelleme getirecek. Bunun içinse resmi açıklama henüz yapılmadı. Yeni gelen sürümde ise sadece uygulama bazlı değişimler olmayacak. Bununla beraber yaşanan indirme sorunlarının ve indirme aşamasında yaşanan yavaşlama sorunlarının çözüleceği de belirtiliyor. Tabi uygulamada otomatik güncellemenin App Store üzerinden yapılmaması bu alanda da sorun yaşanmasına neden olabilir. Bu tip bir sorunla karşılaşmamak için mutlaka düzenli olarak güncellemeleri resmi sitesinden takip ederek indirmeniz de yarar var.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

vShare Nedir Ve Nasıl Kullanılır? (2 Yorum)