iPhone Bölge Kısıtlaması Olan Oyunları Nasıl İndiririz?


iPhone Telefonlarda Bölge Kısıtlamasına Takılmadan Nasıl Oyun İndirilir?

Apple’ın işletim sistemi alanında amiral gemisi olan İOS, hangi sürüm olursa olsun içe dönük bir yapıya sahip oluyor. Bu nedenle Android işletim sistemlerinin aksine İOS işletim sistemlerine yasal olarak dışarıdan müdahale edemiyorsunuz. Zira resmi uygulama mağazalarının dışında da uygulama ya da oyun indirme imkanını elde edemiyorsunuz. Bu durum iPhone kullanıcılarını olumsuz etkiliyor. Özellikle ülkemizde bazı oyunlar ve uygulamalarında bölgesel kısıtlamalara takılması birçok uygulamaya hiç ulaşamamanız anlamına geliyor. En azından yaşadığımız bu bölge kısıtlaması sorununu nasıl çözeceğimize bakalım.

1.İTunes Hesabınızdan Çıkış Yapmalısınız

apple-store-bolgesel-uygulamalar-3

Kullandığınız aktif AppStore ve iTunes hesabınız konum olarak Türkiye gözüküyorsa mutlaka bu uygulamalardan çıkış yapmanız gerekiyor. Şimdi ise AppStore’dan uygulama indirme bölümüne giriyoruz. Her hangi bir kimliğimiz olmadığı için tüm uygulamaları bu ekranda görüntüleyebiliyoruz.

2.Yeni Konum Belirlemesi Yapma

apple-store-bolgesel-uygulamalar-2

Uygulama indirme işlemi yapmadan önce ise konum değişikliği yapmanız gerekiyor ki tüm uygulamalar kısıtlamasız görüntülensin. Resimde yer alan bölümden Türkiye olan ikonu Amerika olarak değiştiriyoruz.

3. Uygulama İndirme

apple-store-bolgesel-uygulamalar-1A

Uygulama indirmek istediğiniz de ise Apple sizden giriş yapmanızı isteyecek. Aktif kullandığınız kullanıcı bilgilerini girmeniz durumunda tekrar konumunuz Türkiye olacağı için bölge kısıtlamalı uygulamaları yine indiremezsiniz. Bunun için yeni Apple kimlik yarat diyoruz ve belirttiğimiz ülke üzerine yeni bir kimlik yaratıyoruz. Ardından tüm uygulamaları indirmeniz mümkün. Fakat bu işlemle dil ayarlarının değişeceğiniz unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın