Apple TV Alınır mı?


Apple firması 9 Eylül 2015 tarihinde gece düzenlediği bir etkinlikte Apple TV ürününü tanıtmıştı. Etkinlik San Franscisco’da bulunan Bill Graham Auditorium’da gerçekleşti. Bu etkinliğin asıl amacı İPhone 6S ve İPhone 6S Plus cihazlarının tanıtımıydı fakat Apple firması birde sürpriz yaparak Apple TV teknolojisini misafirlere sundu.

Gece’nin ilerleyen saatlerinde mikrofonu eline alan Apple Firmasının CEO’su Tim Cook, firmanın yeni ürünü olan Apple TV’yi tanıtırken artık televizyonlarında akıllı hale geleceğinden bahsetti ve Apple TV’nin güçlü bir ara yüze sahip, bir çok uygulaması olan ve geliştirici araçlarına sahip yeni bir ürün olduğu açıklamasında bulundu.

Apple TV’nin Oldukça Teknolojik Kumandası

Apple TV’nin en dikkat çeken özelliklerinden birisi ise oldukça teknolojik olan yeni kumandası oluyor. Bu kumandayı özel kılan şey ise Apple TV’nin yeni ve gelişen özellikleri tabanında geliştirilmiş bir cihaz olması.

Bu kumanda dokunmatik özelliklerle donatılmış ve belli başlı fonksiyon tuşlarının yanı sıra SİRİ’ye ulaşmak içinde bir kısa yol tuşu bulunmakta.

Lightning port yardımı ile şarj edilen kumanda full şarjla kullanıcılarına 3 aylık bir kullanım zamanı sunuyor. Ayrıca kumandanın en ilginç bir diğer özelliği ise gamepad olarak kullanılabilmesi. Bu sayede akıllı Televizyonunuzda oldukça sağlam Apple TV oyunları kontrol edebileceksiniz. Ayrıca bu kumanda oyunlara göre farklı işlevler kazanabilmekte. Bu sayede Nintendo Wİİ cihazında bulunan Nunchuck gibi bir özellik kazanabiliyor.

apple-tv-alinirmi-2

Apple TV’nin Siri’sinden Her Şeyi İsteyebilirsiniz

Apple TV’yi Akıllı yapanın Sİri olduğunu söylemek gerekiyor. Siri Apple TV’nin bütün özelliklerine erişebilmekte ve bu sayede dilediğiniz her şeyi gerçekleştirebilmekte.

Siri’den film açmasını, müzik açmasını, durdurma ve oynatma işlevlerinin yanı sıra daha bir çok şeyi yapmasını isteyebilirsiniz. Bu kişisel asistan siz ne dilerseniz gerçekleştirebilmek için tasarlanmış.

Apple TV’nin en güzel yanlarından birisi ise Appstore desteğinin bulunması. Bu sayede bir çok geliştirici tvOS üzerinde uygulama paylaşabilecek. Yani Apple TV’ye özel bir AppStore oluşturulmuş diyebiliriz. Bu sayede güncel bir çok uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Apple TV içerisinde kendisine yer bulan bazı uygulamalarda mevcut. Bunlardan biti tabi ki İTunes. Yine Siri yardımıyla bir çok müziğe buradan ıulaşabilir, öne çıkan içerikleri ve size özel içerikleri görebilirsiniz.

Ayrıca Apple Music uygulaması da Apple TV’de bulunmakta. Bu abonelik tabanlı Müzik servisi tamamen modernize edilmiş ve Apple TV içerisinde yerini almış. TvOS işletim sistemiyle kendisinden önceki cihazlardan ayrılan Apple TV daha da gelişerek kullanıcıların yüzünü güldürecek gibi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın