iPhone 7 İçin Yeni Tasarım Detayları Sızdı


iPhone 7 Çıkmadan Özellikle Tasarım Konusunda Daha Çok Tartışılacak Gibi

Apple’ın son amiral gemilerinden biri olarak gösterilecek olan iPhone 7 için kolları sıvayan Apple, hayranlarını merak içerisinde bıraktı. Zira ilk defa bu sene tasarımda belli farklılıkların olması bekleniyor. Daha önceki serilere göre malzeme dahil birçok alanda tasarım değişikliğine gideceği düşünülen Apple’ın yeni telefonu hakkında sürekli yeni detaylarda sızdırılmaya başladı. Özellikle tasarım konusunda büyük değişimlere işaret eden yeni sızdırılan bilgiler neler bakalım.

1. İsim Değişikliğine Gidilecek

iphone7-tasarım

Apple iPhone 7 için yeni sızdırılan bilgilere göre artık Apple Plus ya da “S” kavramlarını kullanmayacak. Verilen bilgilere göre artık iPhone 7 için “Pro” kelimesi kullanılacak. Tabi henüz bu bilgi konusunda net bir bilgi ya da net bir delil yok.

2. Kulaklık Girişi Değiştiriliyor

iphone-7-kulaklik

Sızdırılan yeni bilgilere göre artık standartlaşan kulaklık girişleri değiştirilecek. 3.5 mm standart kulaklık girişi yeni iPhone 7 için kullanılan sistemde çok daha ince bir tasarıma sahip olan Lightning portu kullanılacak.

3. Smart Connector Kullanılabilir

iphone7-tasarım-2

Daha önce Apple Pro tabletlerde kullanılan Smart Connector teknolojisinin artık iPhone 7 içinde kullanılacak olduğu iddia edildi. Ortaya atılan bu iddialar tüm telefon tasarımını da değiştirecek gibi. Zira bu modellerin kılıf yapısı ve kapak yapısı tamamen farklı bir tasarıma sahip oluyor. Apple böyle bir tercih yapar mı merak konusu.

4. Cam Kasa Konusunda Hala Detay Yok

iphone-7-cam

Cam kasa konusunda ciddi iddiaların ortaya atıldığı iPhone 7 için sızdırılan bilgiler arasında kasa malzemesi konusunda henüz bir detaya ulaşılamadı. Firma hakkında görüşlerini bildiren ve bu alanda yetkili olan kişilere göre cam kasanın tam olarak değil de en azından ön bölümde kullanılacağı düşünülüyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın