iPhone Telefonumun Ekranı Kırıldı Ne Yapmalıyım?


Yeni bir telefon aldığımızda bir çok satış elemanının bizlere önerdiği ilk aksesuar kırılmaz ekran koruma jelatini şeklindedir. Sebebi ise akıllı telefonların ekran fiyatlarının baya yüksek olmasıdır.

Normalde kullanmış olduğunuz telefonun ekranı kırıldığında servise verirsiniz servis size ekran bedelini bildirir kabul etmeniz halinde telefonunuzun ekranı değişir ve size teslim edilir.Ancak telefonunuz bir iPhone modeliyse, durumlar biraz farklı olabiliyor.

Garanti şartlarına göre ekran kırılması, sıvı teması ve diğer kullanıcı hatasına girecek durumlar garanti dışındadır ve garanti kapsamaz. Eğer iPhone telefonunuzun ekranı kırıldıysa bir Apple servisinin yolunu tutmalısınız.

 

1- Apple sizden, telefon ekranı için örneğin bir iPhone 6 kullanıcısıysanız ortalama olarak 600-800 arası bir ücret ister. Bunu kabul etmeniz halinde kırık olan iPhone ekranınız değişir.

Her kullanıcının haberdar olmadığı bir başka alternatif daha var. Sizlere bu 2. Seçenekten bahsedelim.

2-Apple size, ekranı kırılan telefonunuzu tamir etmeden üzerine 900-1300 TL arasında fiyat talebinde bulunarak aynı modelin sıfırını verebilir. Yani eğer iPhone model telefonunuzun ekranı kırıldıysa isteğinize bağlı olarak ister ekran fiyatını verir ekranını değiştirirsiniz isterseniz de farkını vererek yeni bir iPhone sahibi olabilirisiniz.

iphone-kirik-ekran

Eğer iPhone telefonunuzun ekranı kırıldıysa yetkili servis dışındaki servislere veya telefonculara kesinlikle tamir ettirmemeniz gerekmektedir. Ekran kırılımı, sıvı teması garanti dışına çıksa da ücretli olarak tamiratı yetkili servis tarafından onarıldığında garantisi devam eder.

Telefonunuzun yetkili serviste kalma süreci 21 iş günüdür. Eğer servis süreci 21 iş gününü geçtiyse tüketici hakem heyeti üzerinden işlem yaparak ister telefon değişimini isterseniz de fatura bedelinin iadesini isteyebilirsiniz ancak bu işlem 3 ay ile 6 ay arasında bir süre almaktadır.

Telefonunuz eğer 4 defa aynı arıza veya 5 defa farklı arıza gösterdiği takdirde ise yine tüketici hakem heyeti üzerinden ücret iadesi veya telefon değişimi talebinde bulunabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın