Apple Müzik Servisinde Öğrenci İndirimi Başlıyor


Apple yaptığı yeniliklere doyum sağlamadan, bir diğer yeniliği yapmak için aceleci davranıyor. Özellikle geçen zaman sürecinde, müzik piyasasında çok fazla yenilik yapmamıştı lakin müzik sektöründe yaşanan Spotify liderliği ardından yenilik yapmanın gerekli olduğunu düşündü ve sizleri özellikle öğrencileri mutlu edecek yenilikler yaptı.

Müzik sektöründe öncü konumda bulunan Spotify, artık Apple tarafından yapılan öğenci indirimi kampanyasından gelen kullanıcı akınını nasıl durduracağı konusunda spekülasyonlar yapmaya başladı. Apple müzik servisinde sadece öğrenciler için yapılan öğrenci indirimleri ülke ülke değişiklik göstermektedir. Özellikle bazı ülkelerde bu değişiklikler oldukça farklı biçimde karşımıza çıkmaktadır. Bunlar;

  • Avustralya
  • Yeni Zelanda
  • Amerika
  • İngiltere

Almanya gibi birkaç ülkenin daha mevcut olduğu, listede yer alan ülkelerdeki öğrenciler yararlanabilmektedir. Listede maalesef Türkiye bulunmamaktadır. Türkiye’nin bu listede bulunmamasının en büyük etkeni olarak, Türkiye’de yer alan Apple kullanıcıları Apple müzik servisini çok tercih etmemeleri yatmaktadır.

Apple üreticileri ve geliştiricileri yaptığı pazar analizleri sayesinde, ülkemizde müzik servisinin çok fazla rağbet görmediği kanısına varmışlardır. En çok indirim ise Yeni Zelanda ülkesinde yaşanmıştır. Yeni Zelanda ülkesinde yaşanan bu indirimin hangi kaynaklı olduğu konusunda, haber sektöründe birçok spekülasyonlar mevcuttur. Ülkemizde okuyan bazı öğrenciler ise, kendilerine yapılmayan indirimden dolayı rahatsız olduklarını dile getirmişlerdir. Aynı süreç içerisinde listede yer alan ülkelerdeki öğrencilerde oldukça hoşnut olduklarını her seferinde dile getirip Apple prestijinin artmasında büyük rol oynamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın