iPhone İçin Momax Lensler Tanıtıldı


Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olarak bilinen CES fuarı bu sene Asya’da düzenlendi. Hemen hemen tüm teknoloji devlerinin yeni ürünlerini tanıttığı CES Asia 2016 fuarında bazı ürünler ise fuara damga vurmaya yetti. Özellikle iPhoneakıllı telefonlar için fuarda yer alan son teknoloji ile geliştirilmiş olan aksesuarlar büyük ilgi gördü. Aslında tanıtılan aksesuarlar sadece aksesuar olarak değil aynı zamanda yardımcı araçlar olarak da kullanılabilmesiyle dikkat çekti. Tüm bu aksesuar ürünleri arasında en çok dikkati çekenlerinden biri ise Momax lensleri oldu. Sadece bir demir para boyutunda olan Momax lensleriyle beraber iPhone telefonların artık makro çekimler yapabileceği belirtildi. Tasarımıyla büyük oranda ilgi çeken mini Momax lensler ile beraber iPhone cihazlara da birçok yeni kamera özelliği geleceği belirtildi. Mini lenslerin fuarda dile getirilen avantajlarını daha detaylı inceleyelim.

Momax Lensler İle En Ufak Ayrıntıyı Yakalayabiliyorsunuz

Fuarda iPhone 6 ve iPhone 6S ile tanıtılan lenslerin en büyük ayrıcalığı cisimleri 10 ile 20 kat arasında büyütüyor olması. Yani Momaxlensler sayesinde hemen hemen her nesnenin en ince ayrıntıcına kadar görüntü alabiliyorsunuz. Yüksek çözünürlüklü ve detay çekimler için kullanılan DSLR kalitesindeki fotoğraflara ulaşmanızı sağlayacak olan lenslerin yakınlaştırma oranının yanı sıra yüksek çözünürlük desteği verdiğini de belirtmek gerekiyor.

Boyutu Sadece Bozuk Para Kadar

Özellikleri bir yana dursun yeni Momaxlenslerinin en büyük ayrıcalıklarından birisi de boyutu oldu. Dışarıdan gelen ışığı kontrol etmek için bir silikon çeperle çevrili olan lensler, sadece bozuk para boyutunda ve iPhone telefonlara çok kolay şekilde takılabiliyor. Tasarımının bu kadar küçük olması Momaxlenslerin telefonda kalıcı olarak kullanılmasını sağlayabilir. Fuarın ilgi odağı olan lenslerin ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda ise henüz net bir açıklama yapılmadı. Fakat lenslerin ülkemizde de satışa sunulacağının kesin olduğu belirtiliyor. Tüm bunlarla beraber lenslerin fiyatı konusunda da henüz net bir bilgi paylaşımı olmadığını söyleyelim.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 12 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın