iPhone’un Aşırı Isınma Sorunu Nasıl Engellenir? 


IPhone, telefon dünyasının şüphesiz ki en güçlü ve en donanımlı telefonlarından biridir . İçeriğinde her türlü uygulamayı ve dosyayı rahat bir şekilde kullanmak ve yapılması gereken tüm işlemleri hızlı bir şekilde yapmak oldukça mümkündür. Geniş kapsamlı platformu sayesin de, oldukça kullanışlı bir mekanizmaya sahiptir. Ancak, Iphone’in bazen olumsuz sayılabilecek yönleri de vardır. Bu yönlerden bir tanesi telefonum aşırı ısınmasıdır.  Telefonu kullandığınız zamanlarda ısınma problemi gözlemliyorsanız, bu durumu engellemek için bir takım önlemler almanız gerekmektedir Aksi takdir de telefonunuzun ömrü kısalabilir. Telefonunuzun aşırı ısınmasını önlemek adına alabileceğiniz önlemlerden bazıları şunlardır :

1: Telefonla şarjdayken oyun oynamak, müzik dinlemek, video izlemek veya telefonla görüşme sağlamak telefonunuzun aşırı ısınmasına neden olacaktır. Bu nedenle telefonunuz şarjdayken herhangi bir işlem yapmamaya özen gösterin.

2:   Telefon görüşmesi sağlarken uzun görüşme yapacaksanız, telefonu kulağınıza tutmak yerine kulaklık yolu ile veya hoparlör açık bir şekilde görüşme sağlamanız telefonunuzun aşırı ısınma sorununu çözüme kavuşturacak bir diğer yöntemdir.

3:  Telefonunuz da oyun oynamayı çok seviyorsanız, belirli aralıklarla oynamanız gerekmektedir. Aksi takdirde, telefon da uzun süre oyun oynamak telefonunuzun aşırı ısınmasına sebep olacaktır

4:  Telefonunuz şarj olma esnasında gereğinden fazla ısınıyorsa, bataryada sorun olabilir. Ayrıca, şarj materyallerinin orijinal olması gerekmektedir. Telefonunuz şarj olurken, arka planda çalışan uygulamaları kapatmanız telefonunuzun ısınmasına engel olacaktır.

5: iPhone telefonunuzun şarjı yüzde yüz dolmuş ise, telefonunuzu şarjdan çıkartmanız aşırı ısınmaya engel olacaktır. Şarjı dolan telefonun, şarjda takılı kalması ısınmaya neden olur.

IPhone telefonunuzun, bu ve buna benzer yöntemlerle  ısınma sorununa  çözüm bulabilirsiniz. Bu noktaları uygulayarak, iıphone telefonunuzun ömrünü uzatabilirsiniz. Ancak, bu noktaları uyguladığınız takdir de telefonunuz hala ısınıyorsa, teknik destek almanız gerekebilir. Aksi takdir de, telefonunuzun ömrü kısalarak, kullanılamaz hale gelebilir..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın