iPhone Telefonlar İle Apple Watch Eşleştirmesi Nasıl Yapılır?


Akıllı cihaz teknolojilerinden bir aşama sonrası giyilebilir cihaz teknolojileri oldu. Aksesuar olarak kullanılan birçok ürünün teknoloji ile buluşmasıyla ortaya çıkan giyilebilir teknolojilerin ilk temsilcileri ise akıllı gözlükler olmuştu. Akıllı gözlükleri ise akıllı bantlar ve kısa süre içerisinde giyilebilir teknoloji alanında en çok tutulan ürünler olan, yani akıllı saatler takip etmişti. Akıllı telefon devlerinin liderliğini yaptığı sektörde, tabi ki akıllı saatlerde ilk olarak yine bu markalardan çıktı. Başta Samsung olmak üzere bu alanda ürün geliştiren birçok firma akıllı saatlere de yönelmeye başladı. Tahmin edilebileceği gibi bu alanda adı gelen firmalardan biri olan Apple firması da çok geçmeden Apple Watch saatlerini duyurdu. iPhone serisi ile doğrudan sorunsuz bir şekilde bağlantı kurabilen ve diğer akıllı saatlere göre birçok farklı özelliği bulunan Apple Watch çıktığı andan itibaren ise iPhone telefonların vazgeçilmez eşlerinden biri oldu. Saati kullanabilmek için ise kullanıcıların mutlaka iPhone ile Apple Watch arasındaki bağlantıyı kurmaları gerekiyor. Aksi halde Apple Watch’ın arama gibi birçok özelliği kullanılamıyor. Peki, Apple Watch ile iPhone cihazımızı nasıl eşleştirebiliriz daha detaylı bakalım.

  • İlk olarak App Store üzerinden Apple Watch uygulamasını iPhone telefonumuza indirmemiz gerekiyor. Uygulamayı indirip açıyoruz. Uygulamayı açtığınız anda ise size sayfa üzerinde bağlantı yönergeleri gösterilecek. Bu yönergelerden ilki ise Bluetooth yönergesi. Saat ile telefon arasındaki bağlantıyı kurabilmek için mutlaka Bluetooth’un açık olması gerekiyor. Ardından ikinci işleme geçiyoruz.
  • Şimdi ise Apple Watch saati açık konuma getirip telefon ile saati eşleştirmek için saati telefonun kamerasına tutuyoruz. Görüntüyü tam olarak telefona gösterdiğimizde otomatik eşleme işlemi başlayacaktır. Eşleme işlemi sırasında ise Apple ID ve Apple şifreniz sizden istenecek hem saat hem de telefon üzerinden bu şifreleri girdikten sonra Apple Watch ile iPhone arasındaki bağlantı kurulmuş oluyor. Ardından da saat üzerinde hangi uygulamaların çalışıp çalışmayacağını belirleyip, bildirim ayarlarını da yapabiliyorsunuz.

Apple Watch kutu açılımı ve kurulumu;

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın