iPhone Uygulama Güncelleme Sorunu Nasıl Çözülür?


iPhone ve diğer tüm Apple ürünlerinde işletim sistemi konusunda ciddi bir kural var. Hangi Apple ürününü kullanırsanız kullanın mutlaka Apple tarafından belirtilen iOS, OSX gibi işletim sistemleri kullanmanız gerekiyor. Zira Apple ürünlerine en azından yasal yollar ile farklı bir işletim sistemi yükleyemiyorsunuz. Bu durum özellikle iPhone cihazlarda da büyük sorunlar oluşturabiliyor. iPhone telefonlarda kullanılan iOS işletim sistemleriyle sadece App Store üzerinden uygulama yüklemesi yapabiliyoruz. Yaşanan bu sorunlardan en büyüğü de aslında uygulamaları farklı bir konumdan indirememe sorunu. Aslında bu sorunun bazı durumlarda başka sorunlara da neden olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Apple ID şifrenizi unuttuğunuzda ve hesaptan çıkış yaptığınızda indirdiğiniz uygulamalarda sorun yaşayabiliyorsunuz. Yaşanan sorunlara ve bu sorunları nasıl çözebileceğimize daha detaylı bakalım.

  • Bu noktada yaşanan en büyük sorun güncelleme sorunu oluyor. Yani Apple ID bilgilerinizle App Store üzerinden indirdiğiniz uygulamaları güncellemek istediğinizde sorun yaşıyorsunuz. Durumu şöyle açıklayalım. Her zaman kullandığınız bir Apple kimliğiniz var. Bu kimlik üzerinden mağazadan uygulamalar indiriyoruz. İndirdiğimiz uygulamaların sürekli güncellendiği de bir gerçek. Biz hesaptan çıktığımızda ve bir şekilde giriş yapamadığımızda ise güncelleme yapma imkanımız kalmıyor. Apple bunun için mutlaka uygulamaların yüklendiği Apple ID ve şifre bilgilerinin girilmesini istiyor.
  • Bu sorunu çözmek için iki yöntem olduğunu belirtelim. İlk olarak yeni bir kimlik hesabı oluşturmanız ve uygulamaları tekrar indirmeniz sorunu çözecektir. İkinci çözüm olarak telefonu sıfırlamanız ve arından yeniden Apple hesabı açarak yeni bilgilerinizle uygulamaları yeniden indirebilirsiniz. Bunların dışında eski hesabınızın ID ismini biliyorsanız da yeni hesaba ihtiyaç kalmadan sorunu çözebilirsiniz. Bunun için Apple’ın resmi şifre sıfırlama bağlantısını kullanmanız yeterli olacaktır. Apple ID adresinizi bu sayfa üzerinden belirtilen kutuya girerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra yeni şifrenizle cihazınızdan giriş yapabilirsiniz. Özellikle ücretli uygulamalarınız varsa bu yöntemi tercih ederek ilk aşamada hesabı kurtarmayı denemeniz oldukça yararlı olacaktır.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın