iOS 9.3.2 Jailbreak Çıktı Mı?


iOS 9.3.2 güncellemesinden henüz yayınlanamadan jailbreak geliştiricileri beta ios 9.3.2 üzerinde çalışmalara başlamışlar ve bu sürümde jailbreak gelmesiniz bizde bekliyoruz.

iOS 9.3.2 Jailbreaklenebilir Mi?

Aslında iOS bilgisayar korsanı Luca Todesco birkaç hafta önce iOS 9.3 beta 5 sürümünün jailbreaklenebileceğini iddia etmişti. Eğer haklıysa ve eğer jailbreak açıkları henüz yamalanmadıysa bu durumda iOS 9.3.2 bile jailbreaklenebilirdir. Elbette iOS 9.3.1 ve iOS 9.3.2’de bazı hatalar düzeltildi ancak Apple firmasının bazı jailbreak açıklarını bulup, düzeltme ihtimali son derece düşüktür.

Bununla birlikte birkaç gün önce bulunan bir hatada, Siri ile double talk hilesini kullanarak herhangi biri herhangi birinin rehberine ve fotoğraflarına ulaşabiliyor. YouTube kullanıcısı Videosdebarraquito, Siri ile double-talk kullanarak iPhone 6s veya 6s Plus cihazları şifre girmeden açmaya yardımcı olan hatayı gösteren yeni bir video yayınladı. Twitter, 3D Touch ile bir e-posta adresi aramak da kullanıcıların tek bir tıklama ile doğrudan rehberlerine ve fotoğraflarına erişimi olanaklı kılıyor. Bu açık sadece 3D Touch özelliği olan iPhone cihazlarda çalışıyor ancak Apple bu açığı iOS 9.3.2’de giderdi.

Yukarıdaki haberler iOS 9.3.2 jailbreak‘in düzeltildiği anlamına gelmiyor ve Pangu’nun yakında bazı yeni jailbreak açıklarını bulacağından eminiz.


iOS 9.3.2’e Güncellemeli Misiniz?

Elbetteki iOS 9.3.2 indirme çok önemli çünkü birçok hata ve güzenlik düzeltmelerine sahiptir. Her zaman olası sorunlardan kaçınmak için iOS’un en istikrarlı sürümüne sahip olmak iyidir. Bunun haricinde iOS 9.3.2 büyük ihtimalle bir sonraki jailbreaklenebilir donanım yazılımı olacaktır bu yüzden bu sürüme sahip olup, çıktığında da jailbreake hazır olabilirsiniz. Her ne kadar iOS 9.3.2 şu anda beta sürümünde ve halka yakın zamanda erişebilir olacak olsa bile.

iOS 9.3.2 Jailbreak Ne Zaman Yayınlanacak?
Pangu veya diğer bir jailbreak ekibi beta donanım yazılımı için kesinlikle bir jailbreak yayınlamayacaktır. Bu yüzden iOS 9.3.2 Jailbreak‘in çıkmasını Apple iOS 9.3.2 Donanım Yazılımını dünya çapında yayınladıktan sonra bekleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Mayıs 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

iOS 9.3.2 Jailbreak Çıktı Mı? (3 Yorum)