Apple iPad Pro İçin iOS 9.3.2 Sürümünü Yeniden İndirmeye Açtı


Hemen hemen her cihazında kendi geliştirdiği işletim sistemlerini kullanan Apple, son dönemde iOS 9 sürümüyle beraber sorunlar yaşamaya başladı. Dev firma özellikle ikinci ve üçüncü seri güncellemeler de ciddi sorunlar yaşamaya başladı. Geçtiğimiz günlerde tüm iOS cihazları içinde yeni güncelleme 9.3.2 yayınlanmış ve bu güncelleme ile birçok sorunun çözüleceği iddia edilmişti. Aslın amaç olarak bir önceki sürümün sorunlarını çözmek için piyasaya sürüldüğü bilinen yeni iOS güncellemesi ise birçok Apple cihazında sorunlara neden olmaya başladı. iPhone cihazlarda yaşanan sorunlar ilk günler günlerde çözülürken Apple’ın tableti iPad Pro’da yaşanan sorun nedeniyle güncelleme geri çekilmişti.

Sorun Devam Edecek Mi?

Yapılan bu hamlenin ardından yaşanan sistem sorunları büyük oranda giderilmişti. Bununla beraber iOS 9.3.2 sürümü için yeniden bir çalışma yapılmış ve yapılan çalışma sonrasında da tekrar yeni sürümü görmeyi başarmıştık. Yeniden indirilmeye sunulan yeni işletim sisteminde sorunların devam edip etmeyeceği de merak konusu oldu. İlk gelen bilgilere göre şuan için iOS 9.3.2 sürümü kararlı hale getirildi.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 3 Haziran 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Apple iPad Pro İçin iOS 9.3.2 Sürümünü Yeniden İndirmeye Açtı (1 Yorum)

  1. Apple’ın tek iyi yanı ister güncellemede istersede stabilite konusunda sorunsuz olmasıydı ama Tim Cook Steve reyisten farklı olarak ürün çeşitliliğini çok fazla artırınca haliyle sorunlar fazlalaştı ve içinden çıkmaz bir hal aldı. Bu arada Android emin adımlarla ilerliyor ve yeni bir hamle yapılmazsa Apple efsanesinin soluk çöküşüne şahit olacağız. şu anda 5s kullanıyorum ve iphone yeni cihaz ve ios versiyonuyla könlümü çelemezse Androide yöneleceğim. Yeter artık aynı şeyi ısıtıp ısıtıp önümüze getirdikleri. Steve Jobs gitti inovasyon da gitti, kabul etseniz de etmeseniz de bu böyle.