IPhone 4S Şarj Sorunu


Apple’ın geliştirmiş olduğu cep telefonlarından en çok beğenilen ve dayanıklılığı ile de ön plana çıkan 4 S cihazlar, milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Geçtiğimiz yıla kadar sıfır bir halde hala satışlarına devam edilen bu ürün, stoklarında mevcut olan firmalar tarafından hala satışına devam etmektedir. Apple ürünlerinde bulunan ve kullanıcılarına ayrıcalık katan birçok uygulamanın sorunsuz bir şekilde çalıştığı cihazda, bazı problemler de yok değildir. Defalarca kez dile getirilen IPhone 4S şarj sorunu, kullanıcılara çoğu kez zor anların içerisinde olmalarına neden olmuştur. IPhone 4S şarj sorununun ortadan kaldırılması için yapılacak şey aslında çok basittir. Cihazın batarya gücüne baktığınız zaman birçok cihaza göre daha düşük yapıda olduğunu görebilirsiniz. Bundan dolayı, daha güçlü batarya gücü olan cihazlar ile IPhone 4S modelini kıyaslamak yerine, cihazı hem verimli kullanırken hem de şarjını nasıl idareli kullanacağınızın yollarına bakmanız gerekecektir.

IPhone 4S Şarj Sorunu
IPhone 4S Şarj Sorunu

IPhone 4S şarj sorunu yaşayan kişiler, ilk olarak cihazlarında yüklü olan uygulamaları kontrol etmeleri gerekmektedir. Çünkü, IPhone cihazlara yüklemiş olduğunuz uygulamalar, siz kullanmıyor olsanız bile kendisini sürekli olarak güncel tutmak için konum ayarlarını otomatik olarak ayarlamaktadır. Bu da cihazın arka plandayken yüklü miktarda şarj kullanımı yapmasına neden olacaktır. Şarj problemlerinin uygulamalara dayanan diğer bir nedeni ise, kullanılan uygulamaların kapatılmadan işlem yapılmasıdır. Bunun için, bir uygulamada ya da klasörde yapacağınız işlemleri tamamlamanızın hemen ardından home tuşuna çift tıklayarak açık uygulamaları görmeli, ardından da bu uygulamaları kapatmalısınız.

Cihazlar gün içerisinde sürekli olarak elimizde olmadığı anlarda ise, şarjın daha uzun süre gitmesi için bazı ayarlarda kısıtlamalara gidebiliriz. Bunun için, Wi-Fi bağlantısı kurabildiğimiz alanlarda mobil ağlar ile iletişimimizi kesmeli, ekran parlaklığını biraz daha kısık tutmalı ve otomatik bir şekilde ortama göre ayarlanır yapmalıyız. Bu işlemler bile IPhone 4S cihazların daha uzun süre boyunca kullanılabilir olmasında etkili olacaktır. Eğer, kullanımınız ne kadar az olursa olsun, şarjınızın çok kısa bir sürede tükendiğini iddia ediyorsanız ve cihazdan kaynaklı bir problem olduğunu düşünüyorsanız, bunun için teknik servisten destek almanız gerekecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 6 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın