iPhone Pokemon GO Hileleri Neler?


Niantic tarafından geliştirilen ve kısa süre içerisinde tüm dünyası etkisi altına alan yeni mobil oyun Pokemon GO, sadece Amerika’da 7,5 milyon kişi tarafından indirildi. Her geçen gün indirilme oranı artan oyunun artık sadece Amerika için değil bunun yanında Avrupa için de yayına geçirileceği açıklandı. Almanya genelinde de indirilmeye açılan oyun yakın zamanda da ülkemizin de dahil olacağı birçok Avrupa ülkesinde de indirmeye açılacak. Oyunun indirilmeye açılmasıyla beraber oyuna duyulan ilginin de daha da artması bekleniyor. Tabi henüz tüm merkezler için yayınlanmamış olsa da şimdiden oyunun hilelerinin de ortaya çıkmaya başladığını söylemek gerekiyor. Özellikle oyunun aktif hareket gerektirmesi ve ancak bu şekilde oynanabiliyor olması hilelerin çıkış nedeni oldu. Bu noktada en çok kullanılan hile ise GPS konumunu sahte konum ile değiştirmek ve hareketsiz oyunu oynamak. Bu işlem Android kullanıcıları için oldukça basit. Sadece birkaç program indirmeniz yeterli oluyor. Fakat söz konusu İOS olunca bu işlem içinde birkaç farklı yöntem kullanmak gerekli. Bakalım iPhone telefonlarda Pokemon GO için nasıl hile yapabiliriz.

  • Fake GPS Hilesi 
  • Öncelikle telefonunuzun fake GPS programlarını daha rahat çalıştırması için mutlaka telefona JailBreak işlemi yapmanız gerekli. Hilenin geçerli olması için mutlaka JailBreak yapmanız gerekli. Telefonunuzda JailBreak işlemini yaptıktan sonra ise Pokemon Go oyununun bu işlemi algılamasını engellemek için gizleme programı kullanılacak.
  • Bunun için Google üzerinden Hide Jailbreak uygulamasını indirip kurmanız yeterli olacaktır. Gizleme işlemini de yaptıktan sonra ise iOS için bir Fake Location uygulaması indirmeniz gerekiyor. Bu uygulamayı indirdikten sonra ise programı çalıştırıp oyuna giriş yapmanız gerekiyor. Oyuna giriş yaptıktan sonra Fake Location programlarıyla doğrudan konum değiştirme yapıp yerinizden kalmadan oyunda konum değiştirebilirsiniz. Bu işlemin dışında iOS için yayınlanan Tweakları da kullanabilirsiniz. Şimdilik en aktif olan Tweak ise

ÖNEMLİ NOT: Hemen belirtelim uygulanan bu hile işlemi tabi ki yasal değil. Özellikle İOS için Niantic firmasının bir hayli katı kuralları olduğunu belirtelim. Yani yaptığınız konum değiştirme işlemi oyundan süresiz olarak engellenmenize de neden olabilir. Bu durumu da göz önüne almanız gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

iPhone Pokemon GO Hileleri Neler? (2 Yorum)