Pokemon GO Google Hesap Erişimleri Nasıl Düzenlenir?


Pokemon efsanesi 90’lı yılları sonu ile 2000’li yılların başlarında başlamış ve kısa süre içerisinde dünyanın en çok izlenen çizgi filmlerinden biri haline gelmişti. Sadece yayınlandığı ülkelerde değil bunun dışında birçok merkezde de izlenilmeye başlanan Pokemon dünya tarihine damga vurmuş çizgi dizilerinden biri olmayı da başarmıştı. Elde ettiği bu ünle beraber sadece çizgi filmleriyle değil bunun dışında sinema filmleriyle de gündeme gelmeye başlayan Pokemon’un sineme filmlerinde de bir seri haline dönüştürüldüğünü biliyoruz. Bu zamana kadar da unutulmayan çizgi filim serisi şimdilerde ise mobil oyunu ile gündemde. Nintendo tarafından yayınlanan yeni oyun Pokemon GO ile bir kez daha gündeme gelen seri şimdiden dünyanın en çok indirilen mobil oyunları arasındaki yerini de almaya başladı. Oyunculara gerçek dünya ile sanal dünyayı bir nevi birleştirme imkanı sunan yeni oyunun bu kadar çok utulmasına karşın bazı sorunları da yok değil. Zira oyunun en büyük sorunlarından birisi de aslında oyunun Google hesap erişimini tamamen aktif etmesi. Yani oyun Google hesabınızın tamamına erişim istemekte. Bu sorunda haliyle belli güvenlik sorunlarının ortaya çıkmasına neden oluyor. Şuan için Nintendo bu konuda yeni güncelleme çalışmaları yapsa da Türkiye’de henüz oyunun indirme dosyasının açılmamış olması güncellemeleri alamamaya neden oluyor. Sorunu nasıl çözebilir? Daha detaylı bakalım.

  • Öncelikle kullandığını Google hesabınıza giriş yapmanız gerekecek. Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise “oturum açma ve güncelik” bölümüne giriş yapmanız gerekecek.
  • Ardından uygulama izinlerini kontrol edebilmek için “bağlı uygulamalar siteler” kısmını seçiyoruz. Daha sonra “uygulamaları yönet” sekmesine iriş yapmamız gerekecek. Şimdi bu hesap üzerinden Pokemon’a giriş yaptıysanız o zaman ekranda “Pokemon GO Release” sekmesinin yer aldığı bir bölüm göreceksiniz.
  • Şimdi buradan Pokemon Go tam erişim iznini kaldırmanız gerekecek. Ardından Gmail hesabınızla işiniz şimdilik bitti.
  • Bu kez yeniden oyuna dönüş yapmanız gerekecek. Telefondan yeniden Pokemon Go oyununa giriş yapıyoruz. Bu aşamadan sonra ise Pokemon Go giriş hatası alabilirsiniz. Eğer hata alırsanız bu kez farklı bir hesap ile giriş yapmanız gerekecek. Daha sonra yeniden giriş yapmanız gerekiyor Google bilgilerinizi girin. Ardından “Allow” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın