iOS 9.3.3 Jailbreak Çıktı mı?


iOS 9.3.3 Jailbreak hakkında ios9cydia.com sitesindeki bilgileri sizin için çevirdik ve kurulum aşamaları aşağıdaki gibidir.

Apple 18 Temmuz 2016 tarihinde iOS 9.3.3’ü yayımladı. Sürüm bilgisayarında iTunes yüklü kullanıcılar için hemen indirilebilinirken, iOS 9.3.3 güncellemesini indirmek için Wi-Fi veya hücresel veri kullanarak da işlem yapabiliyorsunuz. Güncellemenin sürüm bilgileri, Haziran ayında WWDC’de tanıtılan iOS 10 için bekletilen yenilikler ve hata düzeltme güncellemesinden daha öteye gitmediğini belli ediyor. Dikkatimizi çeken şey ise sürüm notlarında iOS 9.3.2’den bahsedilmiş olması. Büyük ihtimalle yeni aygıt yazılımın geçmişte iPad Pro kullanıcılarının yaşadığı donma sorunu olan [ Error 56 ] için bir düzeltme içerdiğini belli etmek istemişler.

Şimdi asıl soru jailbreaklere ne olacağıdır. Şu anda kullanabileceğiniz en son jailbreak sürümü, Pangu kullanarak yapabileceğiniz iOS 9.1 Jailbreaktir. Bu yılın ilk çeyreğinde telaşla yapılan güncellemeler sayesinde Apple sonraki jailbreakler için de kullanılabilecek bir dizi açık meydana getirdi. Her ne kadar bazı bağımsız geliştiriciler iOS’un son sürümlerini başarıyla jailbreaklediklerini açıklamış olsalar bile, bu jailbreakleri yayınlamayacaklarını da dile getirmişlerdi.

iOS 9.3.3’de Cydia İndirme:

Bu rehber iPhone, iPad ve iPod Touch dahil olmak üzere tüm iOS 9.3.3 cihazlarda çalışmaktadır. Cihazınızda sabit bir internet bağlantısı olduğundan emin olunuz.

  1. iPhone veya iPad cihazınız üzerinde Safari tarayıcınızı başlatın.

safari_ios_9

  1. Şimdi adres çubuğuna ios9cydia.com yazın ve git tuşuna basın.

ios-9-jailbreak-safari3

  1. Sayda tamamen dolduktan sonra sayfanın en altına gidin ve buradaki resimde gösterildiği gibi YUKARI ok tuşuna basın.

ios-9-jailbreak-safari0

  1. Bu, seçenekler sayfasını getirecektir, buradan Ana Ekrana Ekle seçeneğini seçin.

ios-9-jailbreak-safari1

  1. Bir sonraki ekranda uygulama simgesini Cydia olarak değiştirin ve ardından Ekle butonuna tıklayın.

ios-9-jailbreak-safari2

  1. Artık Cydia uygulama simgesini iOS 9.3.3 aygıt yazılımınıza Mac veya PC kullanmak zorunda kalmaksızın yüklediniz. En son Cydia iOS 9.3.3 uygulama güncellemelerini edinmek için simgeye yıklayın.

ios-9-jailbreak-safari

Video: Yukarıdaki adımlar adım adım aşağıdaki videoda açıklanmaktadır.

iOS 9.3.3 Tamamen Jailbreaklenebilir Mi?

Her ne kadar eski iOS 9.1 için resmi bir jailbreak olmasa da, iOS 9.3.3‘ün beta sürümü için bir jailbreak olduğu söylentisi kulaklarımıza kadar geldi. Jailbreak, İtalyan bilgisayar korsanı ve geliştiricisi olan Luca Todesco’nun iOS 9.3.3 beta 1 iPod’unu çektiği videosunda ortaya çıkmıştı.

Görüntü: Cydia iOS 9.3.3

cydia-ios-9.3.3-iphone

Şu an ne Taig ne de Pangu takımı tarafından yayınlanan iOS 9.1’in ötesinde resmi bir jailbreak bulunmuyor. Bu yüzden eğer jailbreakli olarak cihazınızını kullanmaya devam etmek istiyorsanız yeni bir jailbreak yayınlanana kadar iOS cihazınızı güncellemeyin ve iOS 9.3.3’e Cydia indirmek için sizinle paylaştığımız rehberin adımlarını uygulayın.

Ne zaman iOS 9.3.3 için bir Jailbreak Yükleyicisi Göreceğiz?

Açık konuşmak gerekirse önümüzde birçok güncelleme var gibi görünüyor ve iOS 9.3+ sürümlerinin bazı hatalara sahip olacağı açık, ayrıca kusurlu bir iOS için jailbreak yayınlamak bunun hızlı bir şekilde bir sonraki güncelleme ile yamalanmasına yardımcı olabilir. Ancak daha önce de olduğu gibi, bu ekiplerden herhangi bir tanesi bizi acıyarak iOS 10 yayınlanmadan önce birşeyler yayınlayabilir.

iOS 9.3.3 için Beklenen Jailbreak:

Pangu 9.3.3

Taig 9.3.3

Öte yandan ellerindeki her şeyi not edip, bekliyorlar. Çok yakında yayınlanacak iOS 10 sebebiyle ya tüm çabalarını buna yönelteceklerdir ya da Apple tüm çabalarını iOS 10’a yönlendirmişken onlar da iOS 9.3+ jailbreak üreteceklerdir.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 22 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

iOS 9.3.3 Jailbreak Çıktı mı? (2 Yorum)