iOS – iPhone İçin Pokemon Go Nasıl İndirilir?


Niantic’inn oyun konsollarından sonra mobil için yeni bir Pokemon oyunu geliştirdiğinin haberlerini vermişti. Niantic’nun yeni Pokemon oyununun haberini vermesinin ardından büyük bir merakla beklenen yeni Pokemon oyunu Pokemon GO ise sonunda görücüye çıktı. Pokemon GO adı ile yayınlanan ve sanal gerçeklikle real dünya arasında bir bağ kurmaya başlayan oyun mobil oyunlar alanında da daha önce denenmemiş bir uygulamayı denemiş oldu. Oyuncuların sadece ekran karşısında değil yaşadıkları alan içerisinde oynamaları gereken Pokemon GO oyunu yayınlandığı andan itibaren gerek yazılı basında gerekse de sosyal medyada gündem oldu. Tüm dünyanın gündemine oturan yeni oyun çok kısa bir süre içerisinde bu derece geliştirme gösterince hemen her alanda da Pokemon GO oyununun adını duymaya başladık. Oyunun bu kadar ilgi görmesi bir yönden iyi olarak lanse edilirken bir taraftan da aslında oyunun tüm merkezler için indirilmeye açılmamasına neden oldu. Yaşanan yoğunluk nedeniyle beraber ülkemizde dahil olmak üzere birçok ülkede indirmeye açılmayan Pokemon GO için harici Apk dosyaları da yayınlanmaya başladı. Yayınlanan bu Apk dosyalarını Android işletim sistemlerinde yüklemek oldukça basit fakat iPhone iOS işletim sistemi kullanan cihazlarda ne yazık ki bu işlem için öncelikle belli ayarlamaların yapılması gerekiyor. Peki, iOS işletim sistemine sahip cihazlarda Pokemon GO yükleme işlemini nasıl yaparız daha detaylı olarak bakalım.

  • iOS için Pokemon GO yüklemesi yapmak için öncelikle güvenilir bir Pokemon GO yükleme dosyasına ihtiyacımız var. Zira iOS üzerinden dosyaya yükleme izni vereceğimiz için bir nevi sorumlulukta bize yani kullanıcıya ait oluyor.
  • Bu noktada güvenilir Pokemon GO yükleme dosyasını “http://ios.hipstore.mobi/app/Pokemon-GO/1000007852” adresinden indirebilirsiniz. Pokemon GO yükleme dosyasını indirdikten sonra şimdi ise “ayarlar” sekmesine girmeniz gerekiyor. Ayarlar sekmesinden ise “Genel” bölümüne giriş yapıp ardından “aygıt yönetimini” seçiyoruz. Aygıt yönetimine girdiğimiz de ise “güven” sekmesini seçip oyunun yükleme dosyasının güvenli bir dosya olduğunu belirtiyoruz. Ardından yükleme işlemine geçiş yapabilirsiniz.

Video sayesinde daha hızlı kurabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

iOS – iPhone İçin Pokemon Go Nasıl İndirilir? (1 Yorum)