iPhone Nasıl Sıfırlanır veya Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?


Piyasaya sürüldüğü günden bu yana satış rekorları kırmaya devam eden Apple’ın ünlü cep telefonu iPhone için zaman zaman çıkan sorunlar nedeniyle çözümler üretilmeye devam ediliyor. Şimdiler de yeni bir sorun da oldukça yavaşlayan ve kapasitesi iyice dolan iPhone akıllı cep telefonunun nasıl sıfırlanması ya da fabrika ayarlarına döndürmekten geçiyor. iPhone akıllı cep telefonuna sahip çoğu kullanıcı cihazı yeniden sıfırlamak ve adeta ilk aldıkları güne döndürmek için çeşitli yollar aramaya devam ediyor. Bu yazımızda iPhone kullanan kullanıcılar için cihazı fabrika ayarlarına geri döndürmeyi anlatacağız.

Her Zaman Yedekleme Yapılmalı

iPhone akıllı cep telefonunu sıfırlamadan ya da fabrika ayarlarına döndürmeden önce mutlaka bilgisayar üzerinden kurulan iTunes programı yardımı ile yedekleme işlemlerinin yapılması gerekiyor. Çünkü fabrika ayarlarına dönüldüğü zaman cihaz üzerinde yer alan tüm bilgiler ve verilen siliniyor. Kalıcı olarak silmeye yardımcı olan bu ayarı kullanmadan önce iPhone’un tüm modelleri için geçerli verileri yedekleme işleminin başarılı bir şekilde tamamlanması gerekiyor.

İlk Günkü Hale Getirin

Sıfırlama işlemine başlarken ilk yapılacak işlem cihazı tamamen kapatmak olacak. Cihaz kapalı konumdayken bilgisayar üzerinden iTunes programı açılmakta ve home tuşuna basılı tutarak USB kablo takılmalıdır. Daha sonra ekran açılmakta ve cihaz tanındıktan sonra iTunes ekranında geri yükle yani Recovery Mod çıkacaktır. Bu moda tıkladıktan sonra ise işlem başlamaktadır. Bu işlem tamamen bitene kadar beklenilmesi gerekiyor.

Son aşamada ise cihaz üzerinden ayarlar sekmesinden genel ve sıfırla bölümüne gidilerek burada yer alan tüm ayarları sıfırla sekmesine tıklanılması yeterlidir. Bu sekme sayesinde cihaz fabrika ayarlarına geri döndürürken ve sırası ile yaptığı tüm işlemlerde ayarları otomatik olarak sıfırlıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Temmuz 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın